CAT6 kabloyla TTNET'den kaç Mbps alırım?

TahaSenturk

Centipat
Merhaba, TTNET 36Mbps tarifesine geçmeyi düşünüyorum. Daha yeni CAT6 kablosu çektirdim. Ancak aklıma bir soru takıldı. Başka bir konuda modem arayüzümü paylaşmıştım. Bir arkadaş bana 10Mbps'nin üstüne çıkamayacağımı söyledi. Ancak TürkNet veya Milleni'um sitelerinde altyapımın kaç Mbps desteklediğine baktığımda 50Mbps çıkıyor. O arkadaşın söylediğinin doğruluk payı var mıdır? Ona göre alacağım da tarifeyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kablo 100Mbps bile verir. Önemli olan sana gelmesi.

Dostum dün ki konunu biliyorum, dün ki konuda modeminde maksimum ulaşılabilir hız 10 Mbps gösteriyordu. ADSL portuna bağlı olduğun için öyle bir değer gözüküyor. VDSL'e geçince 35 Mbps rahat alabilirsin. İçin ferah olsun.

Merhaba, TTNET 36Mbps tarifesine geçmeyi düşünüyorum. Daha yeni CAT6 kablosu çektirdim. Ancak aklıma bir soru takıldı. Başka bir konuda modem arayüzümü paylaşmıştım. Bir arkadaş bana 10Mbps'nin üstüne çıkamayacağımı söyledi. Ancak TürkNet veya Milleni'um sitelerinde altyapımın kaç Mbps desteklediğine baktığımda 50Mbps çıkıyor. O arkadaşın söylediğinin doğruluk payı var mıdır? Ona göre alacağım da tarifeyi.
Sorun olmaz ama TTNET almanızı önermem. Taahhüt yaptırıp sizi esir ederler, internet yavaşlar ve rezil bir müşteri destekleri var. Millenicom alabilirsin mesela.

Dostum dün ki konunu biliyorum, dün ki konuda modeminde maksimum ulaşılabilir hız 10 Mbps gösteriyordu. ADSL portuna bağlı olduğun için öyle bir değer gözüküyor. VDSL'e geçince 35 Mbps rahat alabilirsin. İçin ferah olsun.
Ya tamam onu anladım da. Bizim buradaki altyapıda sürekli kopukluk yaşanıyor. Ben babamla konuştum bu konuyu. Bana dedi ki önceden 16mbps bağlattık buraya internet durmadan kopuyordu dedi. Gerçeklik payı var mıdır bunun?

Hat modunuz ADSL ve mevcut paketiniz 8 Mbps olduğu için 10 Mbps tanımlanmış.

10 Mbps'den yüksek alamazsınız diyen arkadaş kimse hat modunun VDSL'e geçince ciddi derecede iyileşeceğini bilmediğinden böyle konuşmuş.

Hat sağlıklı ise sorgulamada yazan değer %90 doğru çıkıyor.
Reis VDSL geçince kopmalar düzelir mi peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı