CAT7 kablo ile ankastreden modeme kablo nasıl çekilir?

Celalyuksel

Hectopat
Yer
KARAMAN
Daha fazla  
Meslek
DOKTOR
Arkadaşlar merhaba. 50Mbps Türk Telekom paket kullanıyorum ve 3.katta oturuyorum. Yaklaşık 40-50M CAT5 kablo kullanılmış 3 yıllık bina elektrikçi 3.kat ve 2.katın CAT5 kablosunu 1 kat a kadar çekip orada toplayıp birleştirip ankastreye tek CAT5 kablo ile indirmiş. Hat değerlerimi aşağıda paylaşacağım. Yeni CAT7 kablo ile ankastreden modeme yeni kablo ile hattımda iyileşme olur mu? Ara sıra dalgalanma yaşıyorum çözüm olur mu? Hat zayıflamasında SNR de iyileşme olur mu?
Screenshot_20220510_180318.jpg
Screenshot_20220511_133427_com.dmall.mfandroid.jpg
IMG-20220510-WA0004.jpeg
IMG_20220510_152513.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 5 10 SNR için değişiklik yapmayayım, kaliteli CAT6 önerisi var mı peki hocam?
Çok merak ediyorsanız alın modemi götürün ankastre yanına ve kısa bir kabloyla bağlayın. Değerlerde çok değişiklik olursa değişin kabloları, yapamam diyorsanız müşteri hizmetlerine arıza kaydı oluştutturun, gelen ekibe ankastreden ölçüm yapmalarını isteyin.
Elektrik bandının yapışkanı sıkıntıya falan yol açmaz, uydurmayın Allah aşkına. Ek yapmayı becerememenin sorumlusu ne bant ne de yapışkanı.

Elektrik bandının asıl adı izolasyon bandıdır. İzolasyon için kullanılır. Hava, nem, toz almaz içine. Elastik olmasının sebebi de budur. Esneyerek diğer bantlara göre çok daha sıkı kavrar.

Üzerinden saatte 3-4 kW güç geçen kablolarda kullanılacaksa belirli aralıklarla yenilenmesi gerekir ya da konnektör kullanılmalıdır.

Bahsettiğimiz kablo üzerinden 1 W dahi geçmiyor. Boncuk kullanmanın hiçbir manası yok. Her türlü hava şartına da dayanır.

O kablonun üstüne çıkınıp tepinen olmadığı sürece sorunsuz kullanır.
Çok gördüğüm var o bantla sıkıntı yaşayanı ama kanıtlayamam resim yok. Oksitlenme yapıyor o bantlar.

Hocam teknik ekibin cep nosu var olmazsa yarın bir çağırıp baktırayım, hem ankastreden hem evden ölçüm yapın diyeyim ölçümde çıkar mı hat zayıflaması SNR vs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam teknik ekibin cep nosu var olmazsa yarın bir çağırıp baktırayım, hem ankastreden hem evden ölçüm yapın diyeyim ölçümde çıkar mı hat zayıflaması SNR vs?
Hatırladığım kadarıyla o aletlerde zayıflama, alabileceğiniz hızlar ve çıkış gücü görünüyordu. Yanlış biliyor olabilirim.

Baktırın siz yoksa içiniz rahat etmeyecek.😀 Değerlerde iyileşme olduğunu ya da olmadığını belli eder zaten.

20₺ye 500 metre CAT7 kablo imkansız. Düzgün 5 metre olanlar bile en az 45₺ otur 500 metresini sen hesapla

Çok merak ediyorsanız alın modemi götürün ankastre yanına ve kısa bir kabloyla bağlayın. Değerlerde çok değişiklik olursa değişin kabloları, yapamam diyorsanız müşteri hizmetlerine arıza kaydı oluştutturun, gelen ekibe ankastreden ölçüm yapmalarını isteyin.

Çok gördüğüm var o bantla sıkıntı yaşayanı ama kanıtlayamam resim yok. Oksitlenme yapıyor o bantlar.
Oksitlenme ne biliyor musun şu an çok merak ettim. Amacı zaten ilgili ürünün "hava ile temasını" kesmek olan bir meret nasıl oksitlenme yapabilir? Cidden artık ne uyduracağınızı şaşırdınız.

Korozyon dendi, yok aradaki yapışkan eriyor dendi, yok kablo hareket edince bilmem ne dendi. Daha ne çıkacak çok merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı