Catalina siyah ekranda kalıyor

Khajz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  

Geçen imajda yaşadığım problemler yüzünden bu imajı kurmak istedim ancak USB'den Boot ettiğimde hiçbir yazı gelmiyor ve öyle siyah ekranda kalıyor. İçinde Bulldozer.plist Olan'ı Config olarak değiştirdim gözüksün diye. Hiçbir yazı da çıkmıyor Boot Menu'den USB'mi seçiyorum simsiyah ekran.

UEFI Boot ile yapıyorum.
IOMMU kapalı.
Ancak legacy USB açık çünkü kapattığım zaman USB'yi görmüyor.

Özellikerim.
FX-6300.
8x2 DDR3 1866 RAM.
MSI 970A-G46 mobo.
RX580.
@Yiğit Gençer plz help.

Son düzenleme:
Serial/COM Port kapalı mı?

BIOS ayarlarınızı bu şekilde kontrol eder misiniz? Genelde siyah ekran sorunları BIOS ayarlarından dolayı oluşuyor. Ek olarak BIOS güncellemesini yapmadıysanız yapın.

Kapalı
  • Fast Boot
  • Secure Boot
  • Serial/COM port
  • CSM
Açık
  • Above 4G decoding ( Eğer bu seçeceği bulamazsanız boot-args kısmına npci=0x2000 ekleyin.)
  • EHCI/XHCI Hand-off
  • SATA Mode: AHCI
Sorun çözülmez ise EFI dosyanızı paylaşır mısınız?

BIOS ayarlarınızı bu şekilde kontrol eder misiniz? Genelde siyah ekran sorunları BIOS ayarlarından dolayı oluşuyor. Ek olarak BIOS güncellemesini yapmadıysanız yapın.

kapalı
  • Fast Boot.
  • Secure Boot.
  • Serial/COM port.
  • CSM.
açık
  • Above 4G decoding ( eğer bu seçeceği bulamazsanız Boot-args kısmına npci=0x2000 ekleyin.)
  • EHCI/XHCI hand-off.
  • SATA mode: AHCI.
Sorun çözülmez ise EFI dosyanızı paylaşır mısınız?

Ayarların hepsi aynı,
@iambmys9 EFI.
UEFI devrede olduğuna emin ol ayrıca ve BIOS sürümünü belirt.
UEFI devrede. BIOS'um en son sürüm 2.8.

Son düzenleme:
Sorun ekran kartınız ile alakalı. SSDT kullanarak RX 580 kullanıcıları sorunu çözmüş fakat yinede hepsinde işe yaramamış isterseniz şansınızı deneyebilirsiniz.

Sorun ekran kartınız ile alakalı. SSDT kullanarak RX 580 kullanıcıları sorunu çözmüş fakat yinede hepsinde işe yaramamış isterseniz şansınızı deneyebilirsiniz.
Ama sorunu yaşayanlar kurulumu yaptıktan sonra yaşamışlar :/ SSDT denedim o da işe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı