Çözüldü Catalina sürümü Clover EFI ile nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SmokeS

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Samsun
Daha fazla  
OpenCore çıktıktan sonra forumda Clover EFI ile hazırlanmış sürümleri bulamadım. Forumu araştırdım ama maalesef. Sizden ricam eğer böyle bir forum linki ve indirilebilir içerik varsa konu altında paylaşırsanız sevinirim. Eğer yoksa bilen üstatlardan yardım istiyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

KemalAlkın'ın imajı var aslında.

Çözüm
Ben bunu 8 Mart güncel yazdığı için open Core zannettim. Çok teşekkür ederim.

Kemalalkın'ın imajı var aslında.

Son olarak bir sorum daha var. Bunu Dual Boot olarak Windows'un yanına kurabiliyoruz değil mi? High Sierra'yı o şekilde kullanıyordum.

Son düzenleme:
Önce Catalina'yı kur, diski APFS yapmayı unutma. Sonra Windows kuraiblirsin.

O zaman OpenCore ile bir farkı yok. Şu anda halihazırda Windows kullanıyorum. Yanına kurmak için Clover EFI olan sürümünü istedim. Yardımınız için teşekkür ederim.

OpenCore daha yeni ve bildiğim kadarıyla AMD işlemcilerde de çalışabiliyor. Eski sistemlerde OC'yi tavsiye etmiyorlar. Ben de Clover Mojave kullanmaya başladım, eksiği yok şu anda.

OpenCore daha yeni ve bildiğim kadarıyla AMD işlemcilerde de çalışabiliyor. Eski sistemlerde OC'yi tavsiye etmiyorlar. Ben de Clover Mojave kullanmaya başladım, eksiği yok şu anda.

Windows'un yanına, Windows'u silmeden yapabilme imkanı olsaydı ben de Catalina'yı yükleyecektim. Kısmet değilmiş.

Mojave ya da High Sierra ile de yapabilirsin aslında.
  • Windows üzerinden Paragon Partition Manager'ı indir.
  • Diski 2'ye böl.
  • 2 parçadan birini "Apple HFS" yap.
  • Sonra flaştan boot et.
  • Kurulumu Apple HFS olarak biçimlendirdiğin diske yap.

Böylelikle Windows silinmemiş olacak. Catalina ve Big Sur'da APFS yapman lazım diski. Bunun için Windows'u silmen şart değil, dual boot işinde sorun çıkarabilecek kısım EFI, onun da OpenCore tarafında çözümü var bildiğim kadarıyla.

Son düzenleme:
Mojave'ya da High Sierra ile de yapabilirsin aslında.
  • Windows üzerinden Paragon Partition Manager'ı indir.
  • Diski 2'ye böl.
  • 2 parçadan birini "Apple HFS" yap.
  • Sonra flaştan Boot et.
  • Kurulumu Apple HFS olarak biçimlendirdiğin diske yap.

Böylelikle Windows silinmemiş olacak. Catalina ve Big Sur'da APFS yapman lazım diski. Bunun için Windows'u silmen şart değil, Dual Boot işinde sorun çıkarabilecek kısım EFI, onun da OpenCore tarafında çözümü var bildiğim kadarıyla.

Aradığım cevap aslında buydu. Teşekkür ederim. Clover ve OpenCore fark etmez mi diyorsunuz Dual Boot için.
Paragon ile bölüntüle ve Big Sur yükle.

Ekran karım RX 470 ve bildiğim kadarıyla Big Sur'u desteklemiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı