Clover EFI OpenCore aktarma

Teşekkürler sanırım ufak bir ahta olmuş ya da benim hatam da olabilir sanırım siz i5 4500U için ayarlama yapmışsınız benim PC i3 4005u işlemcisine sahip bu EFI denemeye alsam muhtemelen direk hata verecektir.
Config dosyasından halledilebilir sanırım.
Ya da dalgınlıgınıza geldi ismi yanlış yazdınız.

Teşekkürler sanırım ufak bir ahta olmuş ya da benim hatam da olabilir sanırım siz i5 4500U için ayarlama yapmışsınız benim PC i3 4005u işlemcisine sahip bu EFI denemeye alsam muhtemelen direk hata verecektir.
Config dosyasından halledilebilir sanırım.
Adını yanlış yazmışım. 😅 Orasına çok takılmayın. Zaten işlemler yine aynı olacak. Bu EFI dosyası ile denemeye devam edebilirsiniz.

Ha peki az önce bir deneme yaptım hata verdi meğerse yanlış EFI denemişim :D
Asıl EFI denedikten sonra çalıştı.
Ya elinize kolunuza sağlık ya denedim sistem açıldı gerçekten çok teşekkür ederim neredeyse 1 haftadır uğraşıyorum sonunda oldu. Tekrar teşekkür ederim. Şimdi asıl sorun HDD bağlayıp boot etmekte ardından HDD'deki EFI’yı değiştirmek kalıyor. Eğer çalışmazsatekrar kurulum yaparım.
Tekrardan elinize kolunuza sağlık. Şimdi bu EFI’yı canım pahasına korumam gerek. :D

Note: Açılırken birkaç hata gördüm ama olsun her...(bir söz vardı o da aklıma gelmedi şu an :D)
Şu an MacOS'dan yazıyorum ilk açıldığında bir kilitlenme oldu nedense tekrar açtım şu an öyle bir sorun yok üstüne sistem daha stabil oldu mouse hareketlerinde bir farklılık bile var. Klavye parlaklığı bile eklemişsiniz teşekkürler sanırım kilitlenme sorunu biraz da HDD kaynaklı sanırım. Taktığım adaptörde internet sorunu da çözüldü. :D Tak diye bağlanıverdim bir yavaşlık yok gibi. :D

Windows geri geldim anlamadığım bir tuhaflık oldu benim PC içinde takılı bir SSD bir tane de HDD var bir de USB to SATA çevirici ile 3.5 HDD bağlı sistem açıldıktan sonra PC içindeki HDD çalışmaya başladı bayağı elektrik sesi vermeye bağladı o bir tuhaf oldu bu yüzden sistemi hemen kapattım birazdan bir kere daha açarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ha peki az önce bir deneme yaptım hata verdi meğerse yanlış EFI denemişim :D
Asıl EFI denedikten sonra çalıştı.
Ya elinize kolunuza sağlık ya denedim sistem açıldı gerçekten çok teşekkür ederim neredeyse 1 haftadır uğraşıyorum sonunda oldu. Tekrar teşekkür ederim. Şimdi asıl sorun HDD bağlayıp boot etmekte ardından HDD'deki EFI’yı değiştirmek kalıyor. Eğer çalışmazsatekrar kurulum yaparım.
Tekrardan elinize kolunuza sağlık. Şimdi bu EFI’yı canım pahasına korumam gerek. :D

Note: Açılırken birkaç hata gördüm ama olsun her...(bir söz vardı o da aklıma gelmedi şu an :D)
Şu an MacOS'dan yazıyorum ilk açıldığında bir kilitlenme oldu nedense tekrar açtım şu an öyle bir sorun yok üstüne sistem daha stabil oldu mouse hareketlerinde bir farklılık bile var. Klavye parlaklığı bile eklemişsiniz teşekkürler sanırım kilitlenme sorunu biraz da HDD kaynaklı sanırım. Taktığım adaptörde internet sorunu da çözüldü. :D Tak diye bağlanıverdim bir yavaşlık yok gibi. :D

Windows geri geldim anlamadığım bir tuhaflık oldu benim PC içinde takılı bir SSD bir tane de HDD var bir de USB to SATA çevirici ile 3.5 HDD bağlı sistem açıldıktan sonra PC içindeki HDD çalışmaya başladı bayağı elektrik sesi vermeye bağladı o bir tuhaf oldu bu yüzden sistemi hemen kapattım birazdan bir kere daha açarım.
Eğer EFI dosyasını kaybederseniz bu konuya girip yeniden indirebilirsiniz. Onun dışında çalışmasına sevindim. Daha akıcı olmasının sebebi ekran kartının tanıtılmış ve grafik hızlandırma ile çalıştığından dolayı olabilir. Parlaklık gibi şeyler için ekstra dosyalar ekledim. “ECEnabler” “BrightnessKeys” gibi kext dosyaları bu sorunları kolayca çözdü. Eğer batarya alırsanız da muhtemelen batarya göstergesi çalışacak.

Eğer EFI dosyasını kaybederseniz bu konuya girip yeniden indirebilirsiniz. Onun dışında çalışmasına sevindim. Daha akıcı olmasının sebebi ekran kartının tanıtılmış ve grafik hızlandırma ile çalıştığından dolayı olabilir. Parlaklık gibi şeyler için ekstra dosyalar ekledim. “ecenabler” “brightnesskeys” gibi kext dosyaları bu sorunları kolayca çözdü. Eğer batarya alırsanız da muhtemelen batarya göstergesi çalışacak.

Parlaklık ayarı yoktu onu eklemişsiniz düzeldi. İşin güzel tarafı klavye de ayarlı geldi "Alt Gr" Q basınca direkt @ işareti geliyor sanırım onu da siz ayarladınız ilk açtığımda bir kilitlendi bir keresinde sistem açılmadı ACPI hatası verdi tekrar deneyince açıldı o hata yine verdi yine ama açılıyor neyse ki bunlar öyle aman aman sorunlar değil.
Batarya var da ölmesin diye kullanmıyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı