Catalina USB'yi boot edememek

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Dostlarım sabaha doğru güç bela indirebildim.

dasas.png

Win32 Disk Imager ile bu .DMG uzantılı dosyayı, SanDisk 16 GB USB 3.1 olan belleğime yazdırdım.
Daha sonra BIOS'a girerek sırayla:
  • "CSM Support" devre dışı yaptım
  • "USB XHCI" etkin yaptım
  • "Sanallaştırma" devre dışı yaptım
  • "Internel Grap." Etkin yaptım ve bununla ilgili bir yer daha vardı. Onuda iGFX yerine IGD vardı, onu seçtim.
  • "4G decoding" etkin yaptım.

Ama Boot edemedim USB'yi.
  • Anakart B450M S2H,
  • İşlemci R3 3200G ve GPU olarak Vega 8,
  • RAM 8 GB 3200MHz DDR4 CL16.
Şimdi TransMac ile deniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Şimdi tekrar mı indireyim bu verdiğiniz linkten, yoksa sadece BIOS ayarlarını mı yapayım?
Benim indirdiğim sürüm Catalina 10.15.5.19F96

Son düzenleyen: Moderatör:
E edemezsin ki tabii. EFI hazırlamadın bir şey yapmadın, ondan. Direkt üstteki linktekini indir ve dene. Ayrıca OS X değil.

Bu konuda sana link bırakmıştım ve durumu açıklamıştım, ısrarla neden böyle bir şey yaptın ki?

Son düzenleme:
E edemezsin ki tabii. EFI hazırlamadın bir şey yapmadın, ondan. Direkt üstteki linktekini indir ve dene. Ayrıca OS X değil.

Bu konuda sana link bırakmıştım ve durumu açıklamıştım, ısrarla neden böyle bir şey yaptın ki?

Dostum maalesef verdiğin Google, Yandex ve MediaFire ( bu bozuk yalnız ) linkleri, yavaş internet hızları için ideal değil. Büyük dosyalarda, inerken sunucu ile bağlantılar gidiyor. Ya da bir an bağlantı kesildiğinde.

"gibMac" te de durum aynı. Herhangi bir internet hızı yavaşlamasında veya bağlantı kopmasında indirme hiçbir şekilde ilerlemiyor.

Bu Getintopc sitesi, yavaş internet hızları için çok uygun. Günlerce hatta haftalarca bile bağlantı kesilmiyor. Gece verdim XDM ile sabaha karşı indi.

İnternetimin indirme hızı ise 150-200 arası değişiyor.

Yandex linkleri de mi kesiliyor?

Zamanında S4 i9500 için resmi romlarını indirmek için Yandex ile az uğraşmadım.
Bu deneyimlerim yavaş internet bağlantılarında geçerliydi benim için. Elbette yüksek hızda hemen iner ve bağlantı kesilmez bir aksilik olmazsa.

Geri
Yukarı