Catalina Uyku Modundan Sonra Siyah Ekran

YüksekVoltaj

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Guzelyalı, Izmir, Turkey
Daha fazla  
İyi günler dilerim. Sistemime Catalina yükledim, 10.15.5 güncellemesi de sorunsuz yaptı. Problem uyku moduna gectiginde tekrar uyandırmak istedigimde bilgisayara güc geliyor fakat siyah ekranda kalıyor. PC'i kapat dügmesi ile kapatıp yeniden calıştırmak zorunda kalıyorum. Bunun bir cözümü var mıdır acaba? Bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Sistem bilgilerim:
  • Işlemci: Intel i7 4820K.
  • Anakart: Gigabyte X79 up4.
  • Ekran kartı: Zotac 650GTX NVIDIA GeForce.
  • Sistem HDD: Samsung Evo SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Common bir problem. 10.15.5 olduğundan OpenCore olduğunu varsayıyorum. Bu konuya bakabilirsin:

Hangi önyükleyici ile kurdunuz OpenCore, Clover?

Clover kurulu.

Common bir problem. 10.15.5 olduğundan OpenCore olduğunu varsayıyorum. Bu konuya bakabilirsin:

Dediginizi denedim işe yaramadım Clover ile kurmuştum sistemi.

Önce uygun SMBIOS ekle ve sistemi yeniden başlatıp test et.
Sorun devam ederse, güç seçeneklerinden diski uyku durumuna geçir işaretini kaldır.

Önce uygun SMBIOS ekle ve sistemi yeniden başlatıp test et.
Sorun devam ederse, güç seçeneklerinden diski uyku durumuna geçir işaretini kaldır.
SMBIOS ayarladım ama değişmedi şimdilik. Enerji tasarrufundan ekran kapalıyken otomatik olarak uyku durumuna gecmesini engelle seçeneğini seçtim mecburen yoksa uyku durumuna geçiyor. Enerji kesiyor aktif hale getirmek istediğimde uyanıyor fakat ekran karanlık gelmiyor görüntü öyle kalıyor o sıkıntıyı çözemedim bir türlü ama yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum hepinize.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı