Catalina'dan, Monterey'e yükseltme

Hazır kullandığınız EFI'deki custom SSDT'yi eklediğim en son EFI:

Bu da istediğimiz gibi gitmezse benim attığım rehberi halletmeye çalışırız.
İsteğiniz üzere paylaştım, bu da olmazsa direkt paylaşabileceğim bir tane daha var. Onunla klonlama veya HDD'ye kurmaya çalışmak yerine ilk önce SSD'ye kurmaya çalışırsınız.

Hazır kullandığınız EFI'deki custom SSDT'yi eklediğim en son EFI:

Bu da istediğimiz gibi gitmezse benim attığım rehberi halletmeye çalışırız.
100 GB SSD alanı APFS’ye dönüştürürken yine dondu.

Bu EFI ile tekrar dener misiniz? SSD'yi dönüştürmeyi ve sonrasında kurulumu deneyin. Kalan süre buga giriyorsa, sistem loopa giriyorsa, 2 dakika kala vs. bir sorun oluyorsa bilin ki klonlamamız gerekecek.

Bu EFI ile tekrar dener misiniz? SSD'yi dönüştürmeyi ve sonrasında kurulumu deneyin. Kalan süre buga giriyorsa, sistem loopa giriyorsa, 2 dakika kala vs. bir sorun oluyorsa bilin ki klonlamamız gerekecek.

Klonlama için hangi EFI’yi kullanmalıyım?

Burada SSD'niz için gerekli SSDT ve Kext var, öncekinde yok. Son attığım yani alıntıladığım ile SSD'yi test ettiniz mi?

Burada SSD'niz için gerekli SSDT ve Kext var, öncekinde yok. Son attığım yani alıntıladığım ile SSD'yi test ettiniz mi?
APFS disk bölümünü masaüstüne bağlama denemesinin sonucu 0 yazıyor ama hiçbir hata yok imleçte de yüklenme işareti var.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'ye kurduğunuz bölümü silmediyseniz açabilir misiniz?
Silmiştim. Yarın en son paylaştığınız EFI dosyası ile HDD’nin 100 GB alanına kurulum yapacağım. Hata verirse gerekli şeyleri paylaşırım, vermezse dediğiniz gibi klonlarız. Bu kadar zorlu olucağını zannetmemiştim. Sabrınıza, ilginize hayran kaldım açıkçası. :D
Monterey’i kurabildim HDD’ye.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı