Dell Inspiron 3581 Catalina'dan Big Sur'a yükseltilmeli mi?

Herkese merhaba,
Cihazımda Catalina yüklü, Big Sur yükseltmesi uyarısı geldi. Acaba güncellersem sorun olur mu? Clover kullanıyorum. Kextlerim güncel.

Marka: Dell Inspiron 3581.

Sistem özelliklerim ise şöyle:
-Intel i3 7200u.
-8 GB 2133 MHz RAM.
-Samsung 970 EVO Plus 256 GB M.2 HDD.
-Intel HD Graphics 620.
-Radeon 520.

Ekran Resmi 2021-05-17 10.56.54.png

Ekran Resmi 2021-05-17 10.59.35.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olmaz diyemem çünkü Clover eski bir Bootloader ama her türlü denemeye değer.

Evet hocam deneyeceğim. Olmazsa OpenCore Catalina imajı var onu kurarım sıfırdan. Onda'da denerim gerçi OpenCore'de sıkıntısız yükseliyormuş ama önce Clover deneyeyim.
Evet hocam deneyeceğim. Olmazsa OpenCore Catalina imajı var onu kurarım sıfırdan. Onda'da denerim gerçi OpenCore'de sıkıntısız yükseliyormuş ama önce Clover deneyeyim.

Hocam Clover'in son sürümü çıkmış. Kuruyor fakat Boot ederken kernel panic hatası veriyor. Acaba yanlışmı yapıyorum.

Hocam Clover'in son sürümü çıkmış. Kuruyor fakat Boot ederken kernel panic hatası veriyor. Acaba yanlışmı yapıyorum.
Hallettim hocam panic sorununuda saolun.

Hallettim hocam panic sorununuda sağ olun.

Yükseltme başarılı hocam. Sıkıntısız Big Sur sürümüne yükselttim.

Son düzenleme:

Hallettim hocam panic sorununuda sağ olun.

Yükseltme başarılı hocam. Sıkıntısız Big Sur sürümüne yükselttim.

Clover ile performans nasıl hocam bende 1.nesil arrandale laptop var NVIDIA Tesla grafik kartı var GT 330M diye tanıtılıyor ama Clover ile yaparken Catalina'daki gibi performanslı mıdır Big Sur da? Hangi quirk düzenlemelerini yaptınız acaba quirk olmadan olmuyormuş bende OpenCore var ama Boot esnasında cihazım eski olduğu için herhalde kasıyor falan ne düzenlemesi yaptınız Big Sur için?

Clover ile performans nasıl hocam bende 1.nesil arrandale laptop var NVIDIA Tesla grafik kartı var GT 330M diye tanıtılıyor ama Clover ile yaparken Catalina'daki gibi performanslı mıdır Big Sur da? Hangi quirk düzenlemelerini yaptınız acaba quirk olmadan olmuyormuş bende OpenCore var ama Boot esnasında cihazım eski olduğu için herhalde kasıyor falan ne düzenlemesi yaptınız Big Sur için?

Hocam önce kexlteri ardında Clover sürümünü güncelledim. Güncelledikten sonra eski sürüm Config dosyası çalışmadığı için Boot sırasında kernel panic hatası verip sistem açılmıyordu. Bende güncel Clover içinde bulunan boş config dosyasını düzenledim eski config ayarlarımı yaptım kaydettim. Catalina sorunsuz açıldı. Sonra güncellemeden Big Sur yükseltmeye bastım ve yükselttim. Başarılı bir şekilde hatasız oldu. Performansı Catalina'dan hızlı. Açılışı olsun işlemi olsun gayet güzel çalışıyor. Tek sorunum güç yönetimiyle ilgili onla ilgili konu açıp yardım alacağım güç yönetimi bir türlü yapamadım batarya çok çabuk bittiği için. Onun haricinde seste ekran kartında vs sıkıntı yok.

Legacy patch çıkarmışlar mı Big Sur için? Yoksa kendin mi yaptın?

Legacy patch çıkarmışlar mı Big Sur için? Yoksa kendin mi yaptın?

Legacy patch yok hocam micropatcher veya patched sur olması lazım onunla deneyeceğim fakat bu forumdaki imajlar Boot etmiyor şuu sizin geldiğiniz forum varya wtc adınız şu an oranın imajı günlerdir 12 13 defa indirdim hep bozuk iniyor bugün tekrar deneyeceğim.

Legacy patch yok hocam micropatcher veya patched sur olması lazım onunla deneyeceğim fakat bu forumdaki imajlar Boot etmiyor şuu sizin geldiğiniz forum varya wtc adınız şu an oranın imajı günlerdir 12 13 defa indirdim hep bozuk iniyor bugün tekrar deneyeceğim.

Hesapımı kapattırdım orada.

Geri
Yukarı