Çözüldü Catalyst Sürücünün Güncel Olduğunu Anlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

J3SON

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Amd HD 6770M ekran kartım var. Pek anlamadığımdan yazıyoum bu sürücü güncel mi? Güncel veya değil lolde minecraftta Arma2'de kasması ve aynı zamanda Crysis3(high), BF3(ultra), AC4(high), dishonard(Ultra) kasmaması normal mi?

Ek olarak birde bilgisayar modelim Hp pavilion dv 6 A3C24EA
Çoğu yerde ekran kartı 1 - 2 GB olarak gözüküyor ama benim bilgisayarımda 4 GB ekran kartı var ve hala kasıyor :( (4 GB olması dxdiag onaylı)

DlAAPO.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arma dışındaki oyunlarda kasmıyorsa sorun Arma'dadır ki bildiğim kadarıyla kendisi pek optimize bir oyun değil. Bu arada sürücü de güncel değil. Omega kurun, 14.12.

Çoğu yerde ekran kartı 1 - 2 GB olarak gözüküyor ama benim bilgisayarımda 4 GB ekran kartı var ve hala kasıyor :( (4 GB olması dxdiag onaylı)
4 GB ekran kartınız yok. Emin olun yok :) Ama olsaydı yine bir şey değişmeyecekti:

Ekran kartı satın alma rehberi - Technopat

Öncelikle Konu başlığını neden uygun bulmadığınızı anlamadım sürücü güncel mi diye sordum ve bir sorun olduğunu ima ettim bu size niçin yanlış geldi ve üstüne 1 günlük yazma engeli koydunuz anlamış değilim..
2. olarak 4GB ekran kartım var dedim ve emin olun yok dediniz nerden biliyorsunuz ve bana bu resimlerin yanlış olduğunu kanıtlayıp, doğru bilgileri nerede görebileceğimi söyler misiniz?
birde aida64 ten gösterecektim fakat deneme sürümü süresi dolmuş. Ordada 2 slot ekran kartı vardı ve her birinde 2gb hd6770 vardı.
Gv75mN.png

3. Olarak oraya birçok oyunda kasma örneği verdim ve siz bana arma dışında başka bir oyunda kasmıyorsa dediniz. acaba dikkate almayıp tam okumadınız mı yazığımı?
4. olarak Omegaı kurmayı denedim ama bu sefer aygıt yöneticisinde şu anda HD6770M Yazan yerde HD6000 series yazıyor ve sağ tıktan ccc yi seçince hata veriyor, ekran kartsız çalışıyor bilgisayar. ( HD6000 Series te düzgün çalışmıyor gözüküyor)
ve son olarak; Ekran kartı satın alma rehberi - Technopat Linkini neden koyduğunuzu anlayamadım Leptop bilgisayar söz onusu iken...
Kusura bakmayın biraz fazla madde oldu ama 1 günlük gereksiz ban sonucu hepsi birikti. Şimdiden teşekkürler =)

Son düzenleyen: Moderatör:
Girdiğiniz ilk başlık konuya uygun değil ve içeriği yeterince özetlemiyordu. Arama motorunda bu konuya ulaşacak insanlar hariç konunun bir tek size faydası vardı. Biz herkese faydalı olması adına çabalıyoruz.
  1. Yaklaşık toplam bellek, ekran kartının gerektiğinde sistemden ödünç alacağı belleğin ve ekran kartı gerçek belleğinin toplamıdır. Bu yüzden 4 GB görüyorsunuz. Üstelik ekran kartı sürücünüz güncel bile değil ve Windows 7 kullanıyorsunuz. Güncel olmak için 8.1 kurmalı ve güncel ekran kartı sürücüsü -şu an 14.12 Omega- kurulmalı. Omega sürücüsü, ekran kartı performansını dopinglemeye yarayan bir sürücüdür ve ekran kartından alabileceğiniz en üst perfromansı alırısınız. Bu arada doğru sonuç nerede mi ? Kanıt mı ? Buyrun kanıt:
    AMD RADEON™
    HD 6770 GPU
    Çalışma FrekansıUp to 850MHz
    Bellek512MB veya 1GB DDR3 veya GDDR5
    Bellek Saati,1200MHz
    Bellek Bant Genişliği76.8 GB/s (maximum)
    SINGLE PRECISION COMPUTE POWER1.36 TFLOPs
    TERASCALE 2 UNIFIED PROCESSING ARCHITECTURE
    • 800 Stream Processors
    • 40 Texture Units
    • 64 Z/Stencil ROP Units
    • 16 Color ROP Units
    BUS INTERFACEPCI Express 2.1 x16
    OPENGL 4.1 SUPPORTYes
    IMAGE QUALITY ENHANCEMENT TECHNOLOGY
    • Up to 24x multi-sample and super-sample anti-aliasing modes
    • Adaptive anti-aliasing
    • 16x angle independent anisotropic texture filtering
    • 128-bit floating point HDR rendering
    CUTTING-EDGE INTEGRATED DISPLAY SUPPORT
    • Integrated DisplayPort Output
    • Max resolution: 2560x1600 per display
    • HDMI® (With 3D, Deep Color and x.v.Color™)
    • Max resolution: 1920x1200
    • Integrated Dual-link DVI with HDCP
    • Max resolution: 2560x1600
    • Integrated VGA
    • Max resolution: 2048x1536
    INTEGRATED HD AUDIO CONTROLLER
    • Output protected high bit rate 7.1 channel surround sound over HDMI or DisplayPort with no additional cables required
    • Supports AC-3, AAC, Dolby TrueHD and DTS Master Audio formats
    AMD TECHNOLOGIESAMD Eyefinity multidisplay technology2
    • Native support for up to 5 simultaneous displays
    • Independent resolutions, refresh rates, color controls and video overlays
    • Display grouping
      • Combine multiple displays to behave like a single large display
    AMD App Acceleration3
    • OpenCL 1.1 Support
    • DirectCompute 11
    • Accelerated video encoding, transcoding and upscaling
    • UVD 2 dedicated video playback accelerator
      • H.264
      • VC-1
      • MPEG-2
      • H.264 MVC (Blu-ray 3D)5
      • Adobe Flash
    • Enhanced Video Quality features
      • Advanced post-processing and scaling
      • Dynamic contrast enhancement and color correction
      • Brighter whites processing (Blue Stretch)
      • Independent video gamma control
      • Dynamic video range control
    • Dual-stream HD (1080p) playback support
    • DXVA 1.0 & 2.0 support
    AMD HD3D technology5
    • Stereoscopic 3D display/glasses support
    • Blu-ray 3D support
    • Stereoscopic 3D gaming
    • 3rd party Stereoscopic 3D middleware software support
    AMD CrossFire™ multi-GPU technology6
    • Dual GPU scaling
    AMD PowerPlay™ power management technology4
    • Dynamic power management with low power idle state
    • Ultra-low power state support for multi-GPU configurations
      AMD Catalyst™ software and HD video configuration software
      • Unified graphics display drivers
      • Certified for Windows 7, Windows Vista, and Windows XP
      • AMD CatalystTM Control Center
      • Software application and user interface for setup, configuration and accessing special features of AMD Radeon products.
    [TBODY] [/TBODY]
    Peki doğru sonuç ? Tabii ki GPU-Z.
  2. LOL, yamalarıyla gün geçtikçe düzgün bir oyun olmaktan çıkıyor ve beraberinde optimizasyon sorunları doğuruyor. Minecraft ise oyun dışı kurulan modlardan dolayı kasma yaratabilen bir oyun. Arma da optimizasyon yoksunu... Yani nerede sorunlu oyun var, siz o oyunda sorun yaşıyorsunuz....
  3. 8.1 ile Omega'yı kurun. Windows 7 SP1 değilse sürücü tam performans çalışmayabilir. 8.1 şart. Ayrıca HD 6000 Series olarak görünmesi problem değil.
  4. Ekran kartlarını Gigabyte ile tartan size ithafen rehberin bir bağlantısını ekledim. Aynı şey dizüstünde de geçerli. Ekran kartında GB'a bakarak performans hakkında fikir sahibi olabilen birinin rehberi kesinlikle izlemesi gerek.
Gereksiz ban atmıyoruz. Kurallarda hangi maddeler var ise o maddelerin ihlallerinden dolayı cezai işlem uygulanıyor. Mesela site dışında, Hızlıresim gibi,resimleri 6 ay sonra silebilen bir servise resim yüklemenin yasak olduğu bir platforum burası. Bu yüzden az önce bir ceza daha aldınız. Kuralları okunmadığı sürece cezalar kaçınılmaz.

TL;DR: Ekran kartı sürücüsü güncel değil ve Windows 7'ye teknik destek sağlamıyoruz. Konu amacına ulaştığından ötürü kapanmıştır. 8.1 kurduğunuzda sürücü sorunu yaşarsanız yeni konu açabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı