Çatı katına gelen güvercinler nasıl kovulur?

BrkOz

Kilopat
Daha fazla  
Çatı katında oturuyoruz. Güvercinler, serçeler, martılar, kargalar hatta çatıya kadar gelen kediler maalesef ki çok fazla gürültü kirliliği yaratıyor. Özellikle geceleri ve sabahları uyutmuyorlar. Çatı aralarına girişleri kapattım fakat köpükleri delip içeri giriyorlar. Sabah balkona konup (açık balkon) bağrışıyorlar ve asla durmuyorlar. Buna nasıl bir çare bulabilirim?

Mümkünse deneyip çözüme ulaşanlar yazarsa sevinirim. İnternette yeterince tavsiye var. Teşekkürler.

CD asabilirsiniz ya da hafif ses çıkaracak hareketli bir şey. Ya da korkuluk? Ben de çatı katında oturuyorum ve denemediğim bir bunlar kaldı. Martılar, kargalar ve meraklı kediler çıldırtıyor beni. Açık balkonumuza tente çektikten sonra balkon gürültüsü ve kirliliğinden kurtulduk ama camımın önü hâlâ sorunlu.

CD asabilirsiniz ya da hafif ses çıkaracak hareketli bir şey. Ya da korkuluk? Ben de çatı katında oturuyorum ve denemediğim bir bunlar kaldı. Martılar, kargalar ve meraklı kediler çıldırtıyor beni. Açık balkonumuza tente çektikten sonra balkon gürültüsü ve kirliliğinden kurtulduk ama camımın önü hâlâ sorunlu.
CD asma secenegini birkac yerde gordum fakat deneyip yorum yapani goremedim bir turlu. İnternette de kus kaciran adi altinda parlak, folyo benzeri yapiskan kagitlar satiliyor, CD benzeri. Sanirim bu yontem ise yarayabilir. 🤔
Birkaç kuşkonmaz ve silikonla işiniz görülür gibi geldi bana.

@Vito S, yönetim izin vermeyebilir.
Kuskonmaz dediginiz civili olanlar sanirim. Dogru mu?

CD asma secenegini birkac yerde gordum fakat deneyip yorum yapani goremedim bir turlu. İnternette de kus kaciran adi altinda parlak, folyo benzeri yapiskan kagitlar satiliyor, CD benzeri. Sanirim bu yontem ise yarayabilir. 🤔
Eski evimizde denediğimde işe yarıyor gibiydi. Rüzgarla birlikte sallanınca kuşlar gelmeyi bırakmıştı ama ışığı yansıtıp gözlerime flaş patlattığından kaldırmıştım.

Kuşkonmaz dediğiniz çivili olanlar sanırım. Doğru mu?
Evet, onlar, plastikler.
1648315118255.png

Yeni konular

Geri
Yukarı