Çatlağın iyileşme süreci

MRashford10

Decapat
Daha fazla  
5 gün önce ayağımı topa vurayım diye kaldırıma vurdum. Ertesi gün hastaneye gittim baş parmağım ile bileğimin birleştiği kemik çatlamış. Yarım alçıya aldılar, pazartesi günü ortopediye git dediler bugün cuma ve ağrım neredeyse hiç yok. Pazartesi iyileşir miyim? Yaş 13.

Bende top oynarken baş parmağımı yere vurdum. Yani bayağı acıdı. Yürüyemedim. Hemde başıma 3 kez geldi. Babam hastaneye götürdü.3.sünde götürdü. Doktor baktı ve çatlamış dedi. Hemen baş parmağımı sardılar. Tabi sarmadan önce hep buz koyuyordum. Açıkcası babamdan bayağı azar işittim. Ama sonuç olarak şu an gayet iyi. Yapman gereken tek şey şu.

1.Ayağının üstüne çok basma.
2.Bol bol dinlen
3.Meyve ve sebze tüket

BU DEDİKLERİM UMARIM İŞİNE YARAR.

5 gün önce ayağımı topa vurayım diye kaldırıma vurdum. Ertesi gün hastaneye gittim baş parmağım ile bileğimin birleştiği kemik çatlamış. Yarım alçıya aldılar, pazartesi günü ortopediye git dediler bugün cuma ve ağrım neredeyse hiç yok. Pazartesi iyileşir miyim? Yaş 13.
Benim ayağım burkularak tarağı kırıldı 30 gün alçıda. Toplam 3 ayda iyileştim. Tahmini 1 ayda iyileşirsiniz. Protein ve et suyu gibi şeyler tüketin. Üstüne basarak yürümeyin. Yaşınız küçük çabuk iyileşirsiniz. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı