Kıl dönmesi ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Batuhan Berk

Hectopat
Daha fazla  
İnternette uzun uzun araştırmama rağmen çok fazla farklı cevap olması ve hiç biri kesin olmadığı için burdan bilenlerden yardım almak istiyorum. Bende kesinlikle kıl dönmesi var ama doktor muayenesi olmadım bekletiyorum. Çünkü çiçeği burnunda bir ygs ögrencisiyim ve ameliyat olursam ders çalışmamı engelleyecek diye korkuyorum. İşte ilk farkettigimden beri 2 ay geçti. Sorum ameliyatlarla ilgili vesaire değil. Bildiğime göre ameliyat oldultan sonra oturulmuyormuş. Ben şimdi ameliyat olsam kaç hafta içinde masa başı yapabilirim? Bilenler varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Düzenleme: Kurban bayramına doğru dershanenin girdigi 1 haftalık arada muayene olmaya gideceğim. En azından ordan 1 hafta kazanmış olurum.

2 hafta da yatabilirisin 1 ayda... Kesinlikle sınavdan sonra ameliyat ol. Doktora görün, bişe olmaz çabuk iyileşirsin bık bık bık derse de inanma. :)

2 hafta da yatabilirisin 1 ayda... Kesinlikle sınavdan sonra ameliyat ol. Doktora görün, bişe olmaz çabuk iyileşirsin bık bık bık derse de inanma. :)

Hocam ameliyatı sınavdan sonraya bırakırsam 1 cm kesicekken 10 cm keserler. :) Ne kadar erken o kadar iyi. Kurban bayramı 2. gününde açık özel hastane varsa gidip muayene olmak istiyorum. Artık yatakta da çözebildiğim kadar test. :D

@Batuhan Berk Ameliyat yerine şimdilik sadece apse boşaltımı yaptırabilirsin, o durumda birkaç saat içinde oturabilecek durumda olursun. Hatta sonrasında kuyruk sokumu bölgesinin temizliğine önem verirsen tekrarlamama ihtimali de var.

26'sında oldum ameliyatı. 1 hafta geçti şu an deniz kızı gibi oturabiliyorum. :D 1 hafta sonra da dikişleri aldırdığımda tamamen oturabilirim diye tahmin ediyorum. Google'dan araştırıp buraya gelenler içinse tüm yaşadıklarımı yazabilirim herhalde buraya 1 hafta sonra. Herkese teşekkürler. :D

Ben oldum o ameliyatı soru sorabilirsin. Kuyruk sokumundan 11-10 cm yada daha uzun kıl yumağı çıkarıldı ameliyat bitiminde görmek istediğimi söylemiştim gösterdiler. Ben 9 günde iyileştim 9. günde dikişleri aldırmıştım. İlk 2 gün sıkıntılı geçiyor ama o kadar da çok rahatsız edici bir şey yok sadece oturmak yasak. Bu arada şu sondayı ben kendim çıkarmıştım ve onu takarken bana tentürdiyot falan sürmediler sende sondayı takmadan önce tentürdiyot sürdüler mi?

Ben oldum o ameliyatı soru sorabilirsin. Kuyruk sokumundan 11-10 cm yada daha uzun kıl yumağı çıkarıldı ameliyat bitiminde görmek istediğimi söylemiştim gösterdiler. Ben 9 günde iyileştim 9. günde dikişleri aldırmıştım. İlk 2 gün sıkıntılı geçiyor ama o kadar da çok rahatsız edici bir şey yok sadece oturmak yasak. Bu arada şu sondayı ben kendim çıkarmıştım ve onu takarken bana tentürdiyot falan sürmediler sende sondayı takmadan önce tentürdiyot sürdüler mi?

Evet sürdüler hocam fakat çıkarması çok basit bişey 2 saniyede halloldu.

Çok şükür en sıkıntılı anım ameliyattan sonra tuvaletimi yapmamdı biraz sıktım dişimi ama hallettim. Gerisi de evde 5-6 gün yatmak sonrası eski hayatınız.

Evet sürdüler hocam fakat çıkarması çok basit bişey 2 saniyede halloldu.

Çok şükür en sıkıntılı anım ameliyattan sonra tuvaletimi yapmamdı biraz sıktım dişimi ama hallettim. Gerisi de evde 5-6 gün yatmak sonrası eski hayatınız.
Geçmiş olsun. Bana tentürdiyot sürmemişlerdi inşallah ondan değildir bu 2 de bir WC'ye gitmem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı