Caviar Blue, Black veya 2 TB Barracuda

Tanay Tekön

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
2 TB olanı alın, oyun, program, fotoğraf,video gibi şeylerin boyutu gittikçe büyüyor yakında 1 TB dar gelmeye başlar 2 TB harddiskde fayda var.

Seagate'in aynı serisinin 1 TB olanını kullanıyorum ve şu an %85'i dolu, bütçe sıkıntınız yoksa 2 TB almanız çok daha avantajlı olur. Sağlamlığa gelince, Seagate'te de WD'da da kolay kolay sorun yaşamazsınız. Şansınıza nadir üretim hatalı modellerden birisi denk gelirse de, sorun kısa süre içinde ortaya çıkar ve direk değişim yaparlar. Ben Seagate'in 7200.4 , 7200.9 ve 7200.14 modellerini yıllarca kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Yalnız mekanik hdd asla on-line mağazadan alınmaz, hele Vatan Bilgisayar'ın sitesinden kesinlikle. Çünkü, hdd'ı hiç bir koruma uygulamadan, kendisinden çok daha büyük bir kutunun içine koyup gönderiyorlar, kargoda sana ulaşana kadar onlarca kez çarpıyor, zarar görmemesi mucize olur. Hdd'ı Mağazadan kendiniz alıp, Windows kurduktan sonra hemen, Seatools ve Hdtune yazılımları ile bad sector ve performans testlerinden geçirin. Problem yoksa muhtemelen uzun yıllar sorun çıkarmayacaktır...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı