Çay bardağı mı fincan mı?

Doğrusunu sizden duymak isteriz üstadım. Zira adaletle kaleme aldığım metinler dediğim gibi bazı localarca sizin verdiğiniz tepkilerce karşılanıyor. ✍️

Canınız sağolsun. Beni bu forumda bilen biliyor. Kimisi "gül adam", kimisi "emoji adam" diyor. :) birlikte güzel muhabbetler ediyoruz. Çok şükür. 🙏🏼

Bu bağlamda benim konumu baltalamaya çalışmanız kıskançlığınızın bir göstergesi olarak durmaktadır. ☝🏽

Üstadın dediği gibi:
"Korkma ki seni görmüyorlar. Gel sen de göster kendini vur muhabbete kendini." 🙏🏼🤌🏼

Saygılarımla. 🌹
Konunuzu baltalamıyorum. Yazım tarzınız ile ilgili fikrimi dile getirdim. Daha sonra da konuda sorduğunuz soruya yanıt verdim.
Zira adaletle kaleme aldığım metinler dediğim gibi bazı localarca sizin verdiğiniz tepkilerce karşılanıyor.
Ama görüyorum ki hala cümlelerinize anlama etki etmeyen gereksiz kelimeler ekleyerek gösterişli bir dil oluşturmaya çalışıyorsunuz. Duru bir Türkçe değil bu. Bu konuda fikrimi belirttim. Yoksa çakma Osmanlı dizilerindeki gibi karmakarışık bir dil kullanıyor gibi gözükmek için aralara anlam bütünlüğüne etki etmeyen kelimeler koymanızın bana bir zararı yok. :)

Konunuzu baltalamıyorum. Yazım tarzınız ile ilgili fikrimi dile getirdim. Daha sonra da konuda sorduğunuz soruya yanıt verdim.

Ama görüyorum ki hala cümlelerinize anlama etki etmeyen gereksiz kelimeler ekleyerek gösterişli bir dil oluşturmaya çalışıyorsunuz. Duru bir Türkçe değil bu. Bu konuda fikrimi belirttim. Yoksa çakma Osmanlı dizilerindeki gibi karmakarışık bir dil kullanıyor gibi gözükmek için aralara anlam bütünlüğüne etki etmeyen kelimeler koymanızın bana bir zararı yok. :)

Unutmayalım ki Osmanlıca, Türkçe okunan ve Osmanlıca yazılan bir dildir. Dediğiniz bu noktada zaten beyhude. :)

Yüzünüzü görsem aynı şeyleri sözel olarak iletirdim. Show yapmak bizi yozlaştırır.
Yozlaşmış Türkçemizi yelertmek için sizi de dilimizi doğru kullanmaya davet ediyorum. 🙏🏼

Fikriniz benim içim değerlidir. 🤌🏼

Saygılarımla. 🌹

Çay yerine kahve tercih eden birisiyim ama çay içeceğim zaman kupada içmeyi tercih ediyorum. Çay bardağındaki çay çabuk bitiyor ve doldurmakla uğraşıyorsunuz. Onun yerine kupaya alıp tek seferde içeceğin kadar çayı içmek daha mantıklı geliyor.

Çay yerine kahve tercih eden birisiyim ama çay içeceğim zaman kupada içmeyi tercih ediyorum. Çay bardağındaki çay çabuk bitiyor ve doldurmakla uğraşıyorsunuz. Onun yerine kupaya alıp tek seferde içeceğin kadar çayı içmek daha mantıklı geliyor.

Genelde çay içmem ama içersem su bardağı ile içiyorum. Çay bardağı çok küçük. Sürekli doldurmakla uğraşamam.

İkiniz de aynı dertten yanıyorsunuz üstatlarım. 🎭🙌

Geri
Yukarı