Poşet çay zararlı mı?

Arkadaşlar, çay demlemekle uğraşmak istemediğim için sallama (poşet) çay içiyorum ancak internette zararlı olduğuna dair birkaç yazı okudum. Bunun gerçeklik payı nedir? Hazır, kapalı pakette olan her şeyin zararlı olduğunu biliyorum fakat sallama (poşet) çayların neye dayanarak zararlı dediklerini merak etmiyor da değilim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum, iyi sosyaller.

Kaynar suda erimesin diye poşet çayın kağıdını kimyasal bir sıvıdan geçiyorlar! İçlerindede boya var, mesela doğadan marka demlik poşet çayı nemli bir yerde kalmıştı ve içindeki kimyasal boya zerrecikleri nemden dolayı renk verdiğinden poşet çayın üstü mürekkepli iğne batırmışım gibi her yeri nokta nokta oldu! Boya en çok da Lipton'da var! Ayrıca asitli içecek kutularının içide paslanmasın diye kimyasal bir madde ile kaplanıyor!

Kaynar suda erimesin diye poşet çayın kağıdını kimyasal bir sıvıdan geçiyorlar! İçlerindede boya var, mesela doğadan marka demlik poşet çayı nemli bir yerde kalmıştı ve içindeki kimyasal boya zerrecikleri nemden dolayı renk verdiğinden poşet çayın üstü mürekkepli iğne batırmışım gibi her yeri nokta nokta oldu! Boya en çok da Lipton'da var! Ayrıca asitli içecek kutularının içide paslanmasın diye kimyasal bir madde ile kaplanıyor!
Ülker'de çubuk krakere o sert yapısına geçirmek için asite soktukları öğrenmiştim. Yani öyle poşet çaydaki zararı takarsanız siz direkt gidin hiçbir yapay birşey yemeyin. Yaş çay için.

@LinusTechTips aslında hazır paket içerisinde olan her şey zararlı. Bunu biliyorum. Sadece poşet (sallama) çayın neye dayanarak zararlı dediklerini merak etmiştim de bu mantığa göre hazır paket içerisinde olan hiçbir şeyi tüketmemek gerekiyor. Daha pratik ve çabuk olduğu için tüketmeye devam edeceğim, yapacak bir şey yok.

Arkadaşlar, çay demlemekle uğraşmak istemediğim için sallama (poşet) çay içiyorum ancak internette zararlı olduğuna dair birkaç yazı okudum. Bunun gerçeklik payı nedir? Hazır, kapalı pakette olan her şeyin zararlı olduğunu biliyorum fakat sallama (poşet) çayların neye dayanarak zararlı dediklerini merak etmiyor da değilim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum, iyi Sosyaller.

Çayın içindeki toz taneleri boğaza zararı var derler, kimse resmi şekilde böyle böyle demedi işin ilginç yanı. Firmalardan korkuyorlar galiba ya da uydurma.

Geri
Yukarı