Çay kavgası cinayetle bitti

Evet sürekli televizyonlarda gördüğümüz yine kadın cinayetleri. Bir kadın tatilden dönerken seyyar satıcıda mola verdi bir gözleme ve bir semaverde çay istedi ama çay soğuk geldi ve tartışma başladı. Kadın semaveri devirdi, adam tartışma yerinden ayrılıp silahını aldı ve geri geldi. Silahıyla emel göçerin başına 1 el ateş açtı. Hastaneye kaldırılan kadın kurtarılamadı, artık yeter bu kadın cinayetleri yeter.

Bu son olsun.

Haberin kaynağı: Soğuk çay kavgası! Müşterisini başından vurup öldürdü
Düşünceleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke ülkede idam olsa 😳

Şaka mı bu? İdam istemenin saçmalığını daha önce yazmıştım;
1-İdam cezası geri dönüşü olmayan bir cezadır, tecavüzcüyü idam ettin, 2 ay sonra baktın kadın iftira atmış ne olacak, adamı geri mi dirilteceksin?
2-Sanki adama gerekli ceza veriliyorda idam olsa idam cezası verilecek gibi düşünüyorsunuz. Bu adam 2 ay sonra serbest kalacaksa idam olduğunda idam edilecek mi sanıyorsunuz. Yani demek istediğim idam en üst sınır ceza olacak, şu an bu adama mevcut en üst ceza mı veriliyor? Cevap hayır, e o zaman idam gelince neden bu adamın idam edileceğini düşünüyorsun?

Yine milletin birbirini öldürdüğü bir başka saçma sapan tartışma. Yalnız her gün erkekler arasında cinayetle biten sayısız olay yaşanırken bir tane kadının olduğunu çekip "kadına şiddete hayır!1!1!1" demek de ilginç geldi.

Yine milletin birbirini öldürdüğü bir başka saçma sapan tartışma. Yalnız her gün erkekler arasında cinayetle biten sayısız olay yaşanırken bir tane kadının olduğunu çekip "kadına şiddete hayır! 1! 1! 1" demek de ilginç geldi.

Katılıyorum, zaten bu bir kadın cinayeti değil. Kadın cinayeti sırf kadın olduğu için ya da kadınların maruz kaldığı cinayetlere denir, örneğin kocası tarafından dövülüp öldürülen bir kadın, kadın cinayetine kurban gitmiştir, çünkü bu bir erkeğin başına "kolay kolay" gelmez. Ama burada o semaveri ben devirsem muhtemelen ben de ölürdüm(Gerçi ben önceki mesajda dediğim gibi direk topuklarım). Yani kısaca her ölen kadın, kadın cinayetine maruz kalmış olmaz, bunu özellikle söyleme sebebim her şeye kadın cinayeti denirse "kadın cinayeti"nin etkisi azalır. Bir örnek verecek olursam 15 yıl önce terörist kötü bir şeydi, biri birine terörist derse olay çıkardı, kelime o kadar çok kullanıldı ki aptal, salak gibi bir hal haldı. İşte bu yüzden bir tabiri çok kullanırsanız içi boşalır, anlamsızlaşır.

Katılıyorum, zaten bu bir kadın cinayeti değil. Kadın cinayeti sırf kadın olduğu için ya da kadınların maruz kaldığı cinayetlere denir, örneğin kocası tarafından dövülüp öldürülen bir kadın, kadın cinayetine kurban gitmiştir, çünkü bu bir erkeğin başına "kolay kolay" gelmez. Ama burada o semaveri ben devirsem muhtemelen ben de ölürdüm(gerçi ben önceki mesajda dediğim gibi direk topuklarım). Yani kısaca her ölen kadın, kadın cinayetine maruz kalmış olmaz, bunu özellikle söyleme sebebim her şeye kadın cinayeti denirse "kadın cinayeti"nin etkisi azalır. Bir örnek verecek olursam 15 yıl önce terörist kötü bir şeydi, biri birine terörist derse olay çıkardı, kelime o kadar çok kullanıldı ki aptal, salak gibi bir hal haldı. İşte bu yüzden bir tabiri çok kullanırsanız içi boşalır, anlamsızlaşır.

Bir semaveri devirdi diye ölesi mi gerekiyor adam kadını öldürdü bir semaver devirdiği için ve kadın öldü buna kadın cinayeti Denemez de ne denir.
Yine milletin birbirini öldürdüğü bir başka saçma sapan tartışma. Yalnız her gün erkekler arasında cinayetle biten sayısız olay yaşanırken bir tane kadının olduğunu çekip "kadına şiddete hayır!1!1!1" demek de ilginç geldi.
Haklısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir semaveri devirdi diye ölesimi gerekiyor adam kadını öldürdü bir semaver devirdiği için ve kadın öldü buna kadın cinayeti Denmez'de ne denir.

Kadın cinayeti: Kişinin sırf kadın olduğu için ya da sadece kadınların başına gelebilecek şekilde öldürüldüğü durumdur. Bunun açık bir tanımı vardır. Hatta türleri bile var;
Sevgili-eş tarafından işlenen.
Namus sebebi ile işlenen.
Evlendiği kişinin ailesi tarafından işlenen.
Tanımadığı kişiler tarafından taciz gibi sebeplerle işlenen.

Demek istediğim, işlenen cinayetin bir erkeğin başına gelmesi de normalse kadın cinayeti değildir. Hatta bir örnekle durumu açıklayayım;
Attığın haberi ele alalım, kadını çıkar yerine erkek koy şaşır mıyız? Muhtemelen hayır.
Fakat, sevgilisi tarafından 30 yerinden bıçaklanan kadın haberinden kadınla erkeği yer değiştir şaşırır mıyız? Evet çünkü bu çok nadir olur.
Bu durumda 1. durum cinayet, 2. durum kadın cinayeti olur.

Not: Normal cinayet demek iyi demek değildir o da kötüdür, fakat kadın cinayeti adınını boşaltılmaması için bu açıklamayı yapıyorum.

Geri
Yukarı