Çayı Nasıl Azaltırım?

Kusura bakmayın ama 15 yaşında sigara içmek nedir? Daha çooook gençsiniz. Şimdiden ciğerlerinizi neden zehirliyorsunuz?

Yavaş yavaş azaltmayı deneyin. Örneğin; bugün 35 bardak içiyorsanız yarın 30 bardak için, ertesi gün 25 gibi. O şekilde deneyin.

Sigarayı da bir an önce bırakın. Sonuçta daha önce nasıl sigarasız yaşadıysanız şimdi de yaşarsınız. Ananızın karnından sigara içerek doğmuyorsunuz. Elbette aniden bırakamazsınız, azalta azalta bırakın. Bu konuyla ilgili psikolojik destek almaktan çekinmeyin.
sig(A)ra ? :)
Ayda yılda bir içiyorum o zamanda 2 bardaktan sonra bıktırıyor. Nasıl içebiliyorsunuz :(
hocam bende çok nadir içiyorum kahvaltıda içmem simit poğaça kek tarzı şeylerin yanında içmem su bulamazsam çay içerim

Az iç :)
Doktoru falan da boşver, bütün olay iradende. Şu durumda seninle ilgilenecek branş psikoloji. O da tonla para götürecek. İşte başka meşgalelerle ilgilen, aklından çıkart falan filan... Spesifik bir şey söylemez.

Merhaba arkadaşlar, günde 30-35 bardak çay içiyorum şekersiz ama azaltmak istiyorum bağımlısıyım.

Not: 15 yaşındayım.

Aşırı kafein tüketini kalp çarpıntısı yapar. Uzun süreli tüketimi ise daha ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Eğer çay içmeyi bırakmakta zorluk çekerseniz nane çayı ya da papatya çayı için. Kafein içermezler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı