Cayma bedeli karşılayan ISS önerileriniz

Aziz G

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize iyi günler arkadaşlar.
Üniversite için Superbox almıştım ve beni üniversitede rahat ettiren etmenlerden bir tanesiydi.
Maalesef deprem olaylarından sonra memleketime geri döndüm ve neti resmen kullanamaz oldum.
Yüksek ping, kotalı olması ve sürekli 10'un altına düşen indirme/yükleme hızları artık canıma tak etti resmen.
Geçen 2 hafta önce kadar Turkcell'i aradım ve durumu anlattım. Cayma bedelinin 795 TL olduğunu söyledi. (6 ay varmış taahhütname bitişine )
Üstüne tekrardan fatura ödedim dün. Sanırım cayma bedeli bir tık daha düşmüştür diye düşünüyorum. (şu an 5 ay kaldı)
Daha önce tekrar bu konuyla ilgili konu açtım. Konuyu tekrar yükseltmek yerine yeni konu açayım dedim.

Geçmiş konuda bir arkadaş Superonline fibere çevir dedi. Müşteri temsilcisi sadece Superonline altyapıdan fiber net kullanabilirsiniz dedi.
Altyapım TTNET fiber.

Cayma bedelinin hepsini olmasa da 500-600 TL'sini karşılayan da olur.

Bazen taahhütnamede geçen fiyata vergi vs. geldi deyip ekstra ücret eklemeyen de olsa tadından yenmez :D
Evimde fiber altyapı var.
Bana fiyat/performans konusunda üzmeyecek ve gerektiğinde çekmeme durumunda teknik destek alabileceğim, arayıp yardım alabileceğim güzel bir ISS önerebilir misiniz?

Yorumun için teşekkür ederim dostum. TurkNet'e baktım fakat herhangi bir paket göremedim.
Sanırım tek paket var ne kadar destekleniyorsa o hızı verip 250 TL ödeme doğru mu?

Altyapı sorgulatın. Fiber ve VDSL altyapı da alabileceğiniz maksimum değerleri söylüyor.

Herhangi bir paket durumu olmuyor. Ayrıca da taahhüt bulunmuyor. İstediğiniz zaman sözleşmenizi iptal edebiliyorsunuz. İlk ay memnun kalmazsanız paranızın tamamını iade ediyor.

Ben VDSL altyapı da kullanıyorum. Geçeli 1 ay oldu. Herhangi bir kopma sorunu yaşamadım.

Bir sorun yaşadığınız zaman müşteri temsilcisini arayıp, teknik destek talepte bulunuyorsunuz. 1 saat içerisinde de size dönüş yapılıyor.

Şimdi TurkNet'ten altyapı sorguladım.
Başka oparetörden geçişte 240 TL'ye kadar cayma bedeli diyor.
Bu normal mi? Bende 1000 TL'ye kadar karşılıyor biliyordum.

Dosya Ekleri

• 1685782581508.png
    1685782581508.png
    40,1 KB · Görüntüleme: 36
Hocam cayma bedeli karşılama düşündüğün gibi al parayı öde bize gel şeklinde olmuyor. Sen her halükarda ödüyorsun o parayı çıkan faturayı yeni ISS'e yolluyorsun. Onlar da kaç paraysa yeni faturadan belli bir miktar düşüyor her ay.

Hocam cayma bedeli karşılama düşündüğün gibi al parayı öde bize gel şeklinde olmuyor. Sen her halükarda ödüyorsun o parayı çıkan faturayı yeni ISS'e yolluyorsun. Onlar da kaç paraysa yeni faturadan belli bir miktar düşüyor her ay.

Hocam eğer dediğiniz gibiyse tamamdır bir anda 240 TL'ye kadar deyince şaşırdım.
Yine diğer arkadaşın dediği gibi müşteri hizmetlerini arayıp bir soracağım.

Hocam eğer dediğiniz gibiyse tamamdır bir anda 240 TL'ye kadar deyince şaşırdım.

Ben Türk Telekom VDSL kullanıyordum. Taahhüt iptali için 194.5 TL dediler. TurkNet ile iletişime geçtim ve siz ödemeyi yapın, faturasını bize atın dediler. Türk Telekom faturayı kesmedi. Ödemem gereken bir borç gözükmüyor. TT Online işlemlere abonelik numarasını giriyorum ve kayıtlı bir hat yok diyor.

VDSL altyapı da Türk Telekom ve TurkNet aynı altyapıyı kullanıyor. Galiba TurkNet direkt Türk Telekom'a ödemede bulundu. Dün faturayı 250 TL olarak ödemiştim.

TurkNet önermem ben sorun olduğunda ulaşabileceğiniz kimse yok. Mesaj atıyorsunuz 1 gün sonra anca cevap veriyorlar. Alacaksanız Türk Telekom alın derim yıllar önce verdiği rezil hizmet artık yok. Günün her saati arayıp hizmet alabiliyorsunuz. Ben gece 3'te 4'te sorun olduğunda bile arıyordum hemen çözüyorlardı.

Ben Türk Telekom VDSL kullanıyordum. Taahhüt iptali için 194.5 TL dediler. TurkNet ile iletişime geçtim ve siz ödemeyi yapın, faturasını bize atın dediler. Türk Telekom faturayı kesmedi. Ödemem gereken bir borç gözükmüyor. TT Online işlemlere abonelik numarasını giriyorum ve kayıtlı bir hat yok diyor.

VDSL altyapı da Türk Telekom ve TurkNet aynı altyapıyı kullanıyor. Galiba TurkNet direkt Türk Telekom'a ödemede bulundu. Dün faturayı 250 TL olarak ödemiştim.

TurkNet, Türk Telekom'a ödemede bulunmamış zaten normal fatura 250 lira TurkNet'te. Türk Telekom'u arayacaksınız. Mail adresinizi verip ödediğiniz son faturanızı mail atmalarını isteyeceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı