CBW-383ZN modem için router önerisi

kuzey_Akgun1

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU , GTX 1650 Tİ 4GB GPU , 16GB RAM, 256GB SSD 1T HDD Windows 11 PRO
Kablonet CBW-383zn modem için router arıyorum 1000-1200 TL'ye kadar çıkabilirim.

Buna bir bakın isterseniz.

Peki modem evin giriş kısmında takılıbenim odama kadar Ethernet kablosu var Ethernet'le baglanıyor galiba ben odama takıp sadece kendim bunu kullanırken evdekilerde modemden gelen interneti kullanabilir mi?
Ve kablolu baglantıda kaç GHz verecek farkı var mı?

Peki modem evin giriş kısmında takılıbenim odama kadar Ethernet kablosu var Ethernet'le baglanıyor galiba ben odama takıp sadece kendim bunu kullanırken evdekilerde modemden gelen interneti kullanabilir mi?
Ve kablolu baglantıda kaç GHz verecek farkı var mı?
Kullanabilirsiniz. Kabloluda kayıp olmaz. Ghz olarak dediğiniz 2.4 ve 5 sadece kablosuzda olur. Evde 2 tane wifi ismi olur. Bir modemin wifi ismi,diğeride router ın ismi.Router dan wifi olarak 5Ghz bağlanırsınız. Modemden bağlanacaklar 2.4 ten modemin kendi isminden bağlanır. Açıkçası herkes bağlanır bir sorun olmaz.

Kullanabilirsiniz. Kabloluda kayıp olmaz. GHz olarak dediğiniz 2.4 ve 5 sadece kablosuzda olur. Evde 2 tane Wi-Fi ismi olur. Bir modemin Wi-Fi ismi, diğeride router ın ismi. Routerdan Wi-Fi olarak 5GHz bağlanırsınız. Modemden bağlanacaklar 2.4'ten modemin kendi isminden bağlanır. Açıkçası herkes bağlanır bir sorun olmaz.

Herkesin bağlanması sorun değil ama odam salona uzak modemden gelen internet bile daha çok çeker.

AX53 modeli önerdiğiniz AX20'den daha ucuz AX53 daha mı iyi.

Modemi bridge mod olarak kullanırsınız. Her şeyi router yapar. Uzaklığa göre de ayarlarsınız.

Hangisini alayım.

Geri
Yukarı