CC kartı çalınan arkadaşım

pelinlia09

Femtopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Merhaba, bugün arkadaşımın kartından alım yapılmış. Yapılan alım muhtemelen CC sitesinden yapılmış ve farklı bir ülkeden yapılan işleme herhangi bir şey yapabiliyor mu? Para iadesi veya herhangi bir şey yapan kişiyi bulma. Aynı şekilde kargo bir ürün almamış herhangi bir siteden bakiye alıp bakiye gönderimi yapmış, eğer bilginiz varsa yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün arkadaşımın kartından alım yapılmış. Yapılan alım muhtemelen CC sitesinden yapılmış ve farklı bir ülkeden yapılan işleme herhangi bir şey yapabiliyor mu? Para iadesi veya herhangi bir şey yapan kişiyi bulma. Aynı şekilde kargo bir ürün almamış herhangi bir siteden bakiye alıp bakiye gönderimi yapmış, eğer bilginiz varsa yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
Bulmanız imkansıza yakın bu işleri yapan insanlar başka bilgisayarlardan vpn ile yapıyorlar. (Bunu 15 yaşındaki çoluk-çocuklar için demiyorum)

Bulmanız imkansıza yakın bu işleri yapan insanlar başka bilgisayarlardan VPN ile yapıyorlar.

Büyük ihtimal ile bunu yapan şahıs Türkiye'den bir insandır cookies yolu ile, loglar ile bulmuş olabilir fakat kullandığı VPN sağlam olabilir ya da VPN + işini garanti alma amacı tek kullanımlık IP PC ile yapmış olabilir.

Arkadaşısınız discord,telegram kullanıyor mu ? Mailine gelen bir dosyası indirdi mı ? Mailine gelen bir linke tıkladı mı ?

Cookies'ten kastım şifre logları, RAT olan bir linke tıklarsa bunu yapması çok kolay bir hale bürünecektir.
Şifre logları ile birşey yapamaz. Hesaba erişimi olsa bile eğer 2 aşamalı koyduysa cookies ile yapması imkansızdır. Tartışmayı devam ettirmenin bi anlamı olduğunu düşünmüyorum hocam.

Şikayet edilirse eğer şahsi IP yaptıysa VDS, sağlam bir VPN yoksa işin içerisinden IP'den bulunabilir, fakat farklı ülke olduğu için çok zor, imkansız.

Arkadaşım Fransa'da oturuyor muhtemelen bir şeye tıkladı kartı o yüzden gitti onun dışında yapılan harcama Twitch'ten yapılmış diye gözüküyor kartında eğer yapan kişi türkiyedense farklı ülke olduğu için bir şey yapamaz mı veya iade falan yapılır mı? Karşıdaki VPN kullanmamış olsa bile.

Bulmanız imkansıza yakın bu işleri yapan insanlar başka bilgisayarlardan vpn ile yapıyorlar. (Bunu 15 yaşındaki çoluk-çocuklar için demiyorum)
Arkadaşım Fransa'da oturuyor muhtemelen bir şeye tıkladı kartı o yüzden gitti onun dışında yapılan harcama Twitch'ten yapılmış diye gözüküyor kartında eğer yapan kişi türkiyedense farklı ülke olduğu için bir şey yapamaz mı veya iade falan yapılır mı? Karşıdaki VPN kullanmamış olsa bile.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı