CC nedir?

Daha takip edilemez bir şey mesela coin neden alıp satmıyorlar da Twitch Spotify filan uğraşıyorlar?

Coin tespit edilebiliyor ama Twitch veya Spotify paranın bir kısmını devlete ve kendisine aldığından işlerine geliyor ve para legale dönüp aklanıyor. Suçta o CC'yi temin eden arkadaşa kalıyor [Bunlar mutlaka birinden alıyorlar kendileri yapmıyorlar]

Normalde credit Card yani kredi kartının kısaltmasıdır. Fakat internetteki 10-16 yaş çocukların arasında "çalıntı kredi kartı ile işlem yapma" anlamına dönmüştür.

Şu an genelde anlamı öyle olduğu için öyle kullanıyoruz.

CC nedir ve nasıl yapıyorlar? Yanlış anlamayın kendimi korumaya çalışıyorum. Yani isteyen bir kişinin direkt kartını patlatabiliyor mı?
Mesela direkt babamın kartını alabiliyorlar mı?
Onu açıklayabilir misiniz?

CC: Çalıntı kredi kartı demek. Kendini koruma yollarından bahsetmek gerekirse APK uzantılı hiçbir dosya indirme internet üzerinden ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde sanal kart oluştur ve oradan al. İstediği kişinin kartını patlatmak gibi bir durum söz konusu değil örneğin Facebook gibi uygulamalarda dayıları (ne istedikleri belli) öyle isimli dosyalar gönderiyorlar sallıyorum XXX.APK vs. gibi ondan sonra dayı onu açıyor kameraya izin ver dosyalar izin ver seçeneklerini tıkladıktan sonra girer girmez log düşüyor tabii ki CC'nin birçok ayrı yolu var fiziksel, RAT, DDoS, vs. ha log düşüyor dediğim muhabbet adamin direkt olarak telefonuna erişim sağlıyorsun ve istediğin her şeyi fotoğraflarını tüm bilgilerine erişebilirsun bunun ile dolandırıcılık yapanların genelinin kullandığı RAT craxsy (doğru mu yazdım bilmiyorum). Şimdi diyeceksin sanal kart açıp neden alışveriş yapayım bazı sitelerde RAT yiyebiliyor ermac RAT en meşhurları 500$ gibi bir fiyata satılıyor sitedeki tüm kartları çekebiliyorsun. Kesinlikle tavsiye etmiyorum böyle işleri başınız yanar ve haram.

Geri
Yukarı