CCleaner bilgisayara zarar verir mi?

Dengizek

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
CCleaner kullanmayı düşünüyorum. Eski PC'de kullanmıştım ama tam olarak bir zarar verdiğini hatırlayamadım. Uzun vadede performans düşüklüğüne vs. sebep olabilir mi? Başka konularda eskiden malware saldırılarına uğradığına ve çöktüğünü ifade ettiler şu an durumu nasıldır?

Sen galiba Microsoft'un verilerini paylaşması için senden izin aldığını sanıyorsun.
Google, Apple ve milyon tane şirket verileri 3. parti şirketlere veriyor/satıyor.

CCleaner gibi basit bir programdan aldığı verileri ne yapacak? Microsoft hepsini topluca veriyor zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beğenmedim atıp duruyorsun. Bari verdiğin bilginin güvenilirliği olsun.
Ccleaner' in verileri çaldığı hakkındaki açıklamamı kabul edip açıklamamın güvenilir olmadığını söylüyorsun.
Okuduğunu anlamada pek iyi değilsin sanırım.

CCleaner gibi basit bir programdan aldığı verileri ne yapacak? Microsoft hepsini topluca veriyor zaten.
Bu dediğin "Zaten bir sürü insan beni taciz ediyor, bu insan da taciz etse ne olacak?" demek gibi saçma ve omurgasız bir tutum.

Sen galiba Microsoft'un verilerini paylaşması için senden izin aldığını sanıyorsun.
Google, Apple ve milyon tane şirket verileri 3. parti şirketlere veriyor/satıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Böyle dediğine göre verilerinin gizliliğine değer vermiyorsun anlaşılan. Lakin bazılarımız veriyor.

Böyle dediğine göre verilerinin gizliliğine değer vermiyorsun anlaşılan. Lakin bazılarımız veriyor.
Tamam. Madem çok önemsiyorsun veri gizliliğine, git Linux kullan.

Ben 10-15 farklı Linux kullandım ve çok beğendim, sen de beğenirsin.

Benim saklayacak bir şeyim yok, bilgisayarımda veri bile yok, doğrudur. Ama bunları önemsiyenler Windows kullanmaya devam ederse verileri korumayacaktır.

Ccleaner' in verileri çaldığı hakkındaki açıklamamı kabul edip açıklamamın güvenilir olmadığını söylüyorsun.

Bu dediğin "Zaten bir sürü insan beni taciz ediyor, bu insan da taciz etse ne olacak?" demek gibi saçma ve omurgasız bir tutum.
Taciz edildiğin zaman yapabileceğin bir şey var, ama arkaplanda telemetry çalışırken ne yapabiliyorsun?

Artı -1 Eksi

CCleaner virüslü diye hatırlıyorum nedense, yanılıyor olabilirim. Ayrıca bir programı savunmanın ne anlamı var?

CCleaner'in verileri çaldığı hakkındaki açıklamamı kabul edip açıklamamın güvenilir olmadığını söylüyorsun.

Bu dediğin "zaten bir sürü insan beni taciz ediyor, bu insan da taciz etse ne olacak?" demek gibi saçma ve omurgasız bir tutum.

Hocam CCleaner bilgileri gerçekten çalıyor ama bu onun virüs olduğu anlamına gelmez. Avast gerçekten virüs kullananlar bilir silince silinmez özel aracıyla kaldırısın ya da Revo. Ama CCleaner sadece bilgi çalar birçok programın ve şirketin yaptığı gibi. Sözleşmelerini okuyunca anlıyorsun zaten. Yani çalmasına sen izin veriyorsun adamın. Bu çalmaya bile girmez zaten. Birisine al şunu götür dediğin bir şeyi satarsa adam hırsız mı oluyor yani. Bu da bunun gibi bir şey.

Konuyu raporlayın hocam basitinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı