CCleaner bilgisayara zarar verir mi?

Dengizek

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
CCleaner kullanmayı düşünüyorum. Eski PC'de kullanmıştım ama tam olarak bir zarar verdiğini hatırlayamadım. Uzun vadede performans düşüklüğüne vs. sebep olabilir mi? Başka konularda eskiden malware saldırılarına uğradığına ve çöktüğünü ifade ettiler şu an durumu nasıldır?

CCleaner kullanmayı düşünüyorum. Eski PC'de kullanmıştım ama tam olarak bir zarar verdiğini hatırlayamadım. Uzun vadede performans düşüklüğüne vs. sebep olabilir mi? Başka konularda eskiden malware saldırılarına uğradığına ve çöktüğünü ifade ettiler şu an durumu nasıldır?
Sizin gözünüzden kaçıyor ama bazen önemli kayıt defterlerini siliyor.

Oldu ki Windows Downloads tıklayıp temizlemeyi başlatırsanız, İndirilenler klasöründeki desktop.ini gidiyor ve Downloads olarak karşınıza çıkıyor.

Bence Disk Temizleme modülü kullanın C:'ye sağ tık yapıp.

CCleaner virüslü bir program, hemen silmelisin.

Ekran görüntüsü.jpg

CCleaner virüslü bir program, hemen silmelisin.
Virüslü değil, ama bazen istenmeyen dosyaları silebiliyor.

O tip programlara gerek kalmadı ki CCleaner içlerinde gayet kötüdür. EaseUS'un programı bayağı iyiydi kullanacaksanız onu kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1854641

Virüslü değil, ama bazen istenmeyen dosyaları silebiliyor.

O tip programlara gerek kalmadı ki CCleaner içlerinde gayet kötüdür. EaseUS'un programı bayağı iyiydi kullanacaksanız onu kullanın.

Yok hocam ne gerçeği 😂

Avast tarafından satın alınmış bir program olduğundan reklam sağlayıcılara satmak için kullanıcıya ait verileri izin almadan topluyor. Bilgisayarı nasıl kullandığının bilgisinin ve kişisel bilgilerinin iznin olmadan toplanması senin için önemli değilse sorun yok, fakat çoğu insan böyle bir şey yapılmasına asla izin vermez.

Avast tarafından satın alınmış bir program olduğundan reklam sağlayıcılara satmak için kullanıcıya ait verileri izin almadan topluyor. Bilgisayarı nasıl kullandığının bilgisinin ve kişisel bilgilerinin iznin olmadan toplanması senin için önemli değilse sorun yok, fakat çoğu insan böyle bir şey yapılmasına asla izin vermez.
Sen galiba Microsoft'un verilerini paylaşması için senden izin aldığını sanıyorsun.
Google, Apple ve milyon tane şirket verileri 3. parti şirketlere veriyor/satıyor.

CCleaner gibi basit bir programdan aldığı verileri ne yapacak? Microsoft hepsini topluca veriyor zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beğenmedim atıp duruyorsun. Bari verdiğin bilginin güvenilirliği olsun.

Geri
Yukarı