CCleaner güvenli mi?

Kesinlikle güvenli. Güvensiz olduğunu iddia edenler yıllar öncesinde olmuş bir güncelleme sorununu bahane ediyorlar ya da kendileri kullanmayı beceremediklerinden gerekli dosyaları silmelerinin suçunu CCleaner'a atıyorlar.

Bazı verileri topladığını duymuştum ayrıca pek sevmiyorum o tür programlar kullanmayı. Ama bilgisayarınıza zarar vermez diye düşünüyorum.

Daha önce sistemde bir açık oluştu ve veriler sızdırıldı. Şu an o açıdan durum nedir bilmiyorum.
Bir süre kullandım. Bana yardımı dokundu. Temizleme kısmında problem yaşamadım ama ne zaman ayarlar üzerinde oynama yapmadan kayıt defteri düzeltmeyi aktive etsem problem çıkıyordu. O yüzden işlem uygulamadan önce ne olur ne olmaz yedek alın derim.

Yaptığı birçok şeyi manuel olarak yapabilirsiniz. İcinde ekstra olarak registry cleaner var o çok önemli değilse sizin acinizdan herhangi bir cleaner işinizi görür.

GitHub'da hellzberg/optimizer adlı bir program var onla aynı islemleri yapabilirsiniz. Hemde açık kaynak.

CCleaner kurmayacağım. Konuyla alakasız olacak ama Revo Uninstaller ile gereksiz dosyaları temizle bölümünde Windows klasöründede bir şeyler vardı oradakilerin bütün hepsini temizledim ve OneDrive kaldırırken bütün kalıntıları temizledim. Sorun çıkar mı?

CCleaner kurmayacağım. Konuyla alakasız olacak ama Revo Uninstaller ile gereksiz dosyaları temizle bölümünde Windows klasöründede bir şeyler vardı oradakilerin bütün hepsini temizledim ve OneDrive kaldırırken bütün kalıntıları temizledim. Sorun çıkar mı?
Hayır neden çıksın ki?
ek olarak revoya gerek yoktu. Uninstaller zaten kalıntı bırakmıyordu.

Kesinlikle güvenli. Güvensiz olduğunu iddia edenler yıllar öncesinde olmuş bir güncelleme sorununu bahane ediyorlar ya da kendileri kullanmayı beceremediklerinden gerekli dosyaları silmelerinin suçunu CCleaner'a atıyorlar.
😃 Hacklenip kullanıcılarına malware yaymıştı, ne "güncellenme sorunu" acaba bu, bahane olan?

Yeni konular

Geri
Yukarı