CD Key teslimatlarının rutini nedir?

babypluto

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Hem TLOU, hem de RE4R Deluxe'ün ön siparişini etail aracılığıyla verdim. Etail yayıncı keyleri teslim etmediği sürece dağıtım yapamayacağını iddia ediyor. Fakat biz oyunu ön sipariş seçeneğiyle satın alıyoruz, bu nasıl oluyor? Mantıklı bir açıklaması var mı? Capcom'un eşekliği mi? Nasıl bir satış politikası? Ön siparişin ne anlamı kalıyor o zaman?
RE4R çıktı, fakat Etail bu sabah 10'da keyleri teslim edeceğini söylüyor. İstesem çıktığı zaman da alırdım zaten.
RE4R neyse de, umarım TLOU'da böyle bir şey olmaz.

Edit: Arkadaşlar Discord sunucularındaki birkaç şeyi okudum. İngilizce kısmında Etail'in bir alakası olmadığını, özellikle Capcom'un eşekliği olduğu belirtilmiş. Her bölge için böyleymiş bu.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Hem TLOU, hem de RE4R Deluxe'ün ön siparişini etail aracılığıyla verdim. Etail yayıncı keyleri teslim etmediği sürece dağıtım yapamayacağını iddia ediyor. Fakat biz oyunu ön sipariş seçeneğiyle satın alıyoruz, bu nasıl oluyor? Mantıklı bir açıklaması var mı? Capcom'un eşekliği mi? Nasıl bir satış politikası? Ön siparişin ne anlamı kalıyor o zaman?
RE4R çıktı, fakat Etail bu sabah 10'da keyleri teslim edeceğini söylüyor. İstesem çıktığı zaman da alırdım zaten.
RE4R neyse de, umarım TLOU'da böyle bir şey olmaz.

Edit: Arkadaşlar Discord sunucularındaki birkaç şeyi okudum. İngilizce kısmında Etail'in bir alakası olmadığını, özellikle Capcom'un eşekliği olduğu belirtilmiş. Her bölge için böyleymiş bu.

Hocam kendileri de açıklamış zaten. Yayıncı key vermeden key veremiyorlar. Ön siparişe ise erkenden para kazanıp satışları garantilemek jçin açmışlardır. Key gelince size teslim ederler.

Ön sipariş keyleri her zaman oyun çıktığı gün dağıtılır. Bu her yerde böyledir. Ön siparişi mağazadan vermekle bir fark yok. Mağazadan ön sipariş verirsen kütüphanende görünür ama zaten oyuna erişemeyeceksin.

CD keyler benim bildiğim üzere oyun çıkmadan birkaç saat önce dağıtılır. Tamamen Capcom kaynaklı bir sorun, ama sanıyorum ki Etail'in de yakın zamanda satış politikasında birkaç değişime gitmesi lazım. Keyleri Capcom henüz teslim etmemiş. Ne gün ama. Umarım Naughty Dog cepesinde de durum böyle olmaz. İçerik üreticilerine 1 gün öncesinden key veriyorlar, müşterilerin keylerini veremiyorlar. Ulan çıkışına 1 gün kalmış oyunun nasıl bir reklamının yapılmasını planlıyorsun? İçerik üreticilerin bu konuda nasıl bir ayrıcalığı var şurda 1 gün var zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı