CD-ROM İçin Sata Uzatma Kablosu

Sinan05

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Finans
Herkese iyi sosyaller, yeni kasama eski DVD ROM'umu takacam fakat power'den gelen sata kablo yetişmiyor. Sanırım Sata uzatıcı almam lazım. Diğer ince girişli sata kablosu bende var. Fazladan sadece power'den gelen yetişmiyor. Bu sitede buldum sizce uygun mu veya daha ucuza bulabileceğim yer var mı veya herhangi başka tavsiyeniz?
Link: SATA UZATMA KABLOSU 15+7pin (erkek - dişi) 500mm çeşitleri TeknolojinBurada KendiTeknolojiniYarat İNCELE/DÜŞÜN/TASARLA/KULLAN

Yetişmeyen kablo;
Screenshot_2016-12-19-12-41-52.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Li Sata Power Kablosu - Sata çoklayıcı GittiGidiyor'da 253818735
Eğer molex kablosu yeterli uzunlukta ise attığım linkteki ile sorunuzu çözersiniz.
15+7 pin almanıza gerek yok.
Dostum önerin için çok teşekkür ederim fakat molex kablosu dediğin bu resimde gösterdiğim 4 delik yuvalı kablo mu? Senin önerdiğin kablonun beyaz kısmını bu tuttuğum kabloya takıp diğer sata ucunu DVD-ROM'a mı takacağım? Yani bir Sata girişi boşta mı kalacak tam detaylı anlatır mısın? Eğer bu yöntem işe yararsa daha ucuza işimi halletmiş olurum.
satagiris.jpg

Dostum önerin için çok teşekkür ederim fakat molex kablosu dediğin bu resimde gösterdiğim 4 delik yuvalı kablo mu? Senin önerdiğin kablonun beyaz kısmını bu tuttuğum kabloya takıp diğer sata ucunu DVD-ROM'a mı takacağım? Yani bir Sata girişi boşta mı kalacak tam detaylı anlatır mısın? Eğer bu yöntem işe yararsa daha ucuza işimi halletmiş olurum.
Eki Görüntüle 205750
Evet benim linkteki beyaz girişi buraya siyah girişi harddiskine dvd-romuna nerde kullanmak istersen yanındaki küçük kalan sata girişinede sende olan ince kabloyu takacaksın diğer ucunu anakarta bilmiyorsan harddiskine bakıp anakarta giden kabloyu takip et.

Evet benim linkteki beyaz girişi buraya siyah girişi harddiskine dvd-romuna nerde kullanmak istersen yanındaki küçük kalan sata girişinede sende olan ince kabloyu takacaksın diğer ucunu anakarta bilmiyorsan harddiskine bakıp anakarta giden kabloyu takip et.
Dostum bu tek taraflı kablo da olur mu? Zaten senin önerdiğin tarzda ikili alsam bile biri boşta kalacak.
Link: SL-P415 SERİAL SATA POWER KABLO

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı