Çekirdek arttırımından sonra PC çöktü

Hocam link ile program ile çekirdek arttırma olmaz zaten arkadaşlarınız ne attı ise bilip bilmeden iş yapmışlar CPU kaç çekirdek ise BIOS'tan onu ayarlarsın olur biter. İşlemciniz nedir?
İ7 11H
Ben boş yere Xeon aldım galiba taktik var mı çekirdek artırımı için?
Şaka bir yana sanırım başlangıç ayarlarından falan maksimum işlemci sayısını artırmışsınız. Tamamen gereksiz şeyler. Güvenli modda başlat bilgisayarını eski ayarlarına geri dön.

Maalesef olmuyor. Komut satırınıda denedim olmuyor. Flashdaki Windows 11 imajı ile onarıcam gibi tekrardan format aşamasından.
Şaka bir yana sanırım başlangıç ayarlarından falan maksimum işlemci sayısını artırmışsınız. Tamamen gereksiz şeyler. Güvenli modda başlat bilgisayarını eski ayarlarına geri dön.

Maalesef olmuyor. Komut satırınıda denedim olmuyor. Flashdaki Windows 11 imajı ile onarıcam gibi tekrardan format aşamasından.

çekirdek hızının otomatik zaten arttığını biliyorum. Msconfig de 1’i 16 yapınca neden böyle bir hata veriyor veya kurtarma işleminde kurtaramıyor onu anlamadım. Denemek için yaptım ama bu şekilde olmamalıydı sanki. Msconfigden tekrar eski haline dönmek için gelişmişe bastığımda hiçbir şey çıkmıyordu. Eski haline gelmek istedim. O kadar saf değilim zaten. İşe yaramayacağını da biliyordum sadece şeçeneği seçtim hepsi bu kadar. Tekrar gelişmişin gelmeyişi beni şaşırttı.

Hocam elimde Çanakkale-İstanbul arası güzel bir köprü var. İlgilenirseniz dip fiyattan satışını yaparım. Siz güzel bir kardeşimize benziyorsunuz.

Çekirdek hızının otomatik zaten arttığını biliyorum. MSConfig de 1'i 16 yapınca neden böyle bir hata veriyor veya kurtarma işleminde kurtaramıyor onu anlamadım. Denemek için yaptım ama bu şekilde olmamalıydı sanki. MSConfig'den tekrar eski haline dönmek için gelişmişe bastığımda hiçbir şey çıkmıyordu. Eski haline gelmek istedim. O kadar saf değilim zaten. İşe yaramayacağını da biliyordum sadece şeçeneği seçtim hepsi bu kadar. Tekrar gelişmişin gelmeyişi beni şaşırttı.

Çekirdek sayısının arttığından işlemcinin haberi var mı peki?

Konuyu biraz eksik yazmışım. Arttırma hızlandırma açısından. Biri bana söyledi ben de konuyu araştırdım ve böyle bir şey olmadığını gördüm önceden de biliyordum. Sadece 16'yı görünce seçmek istedim ve tamama bastım. Sonrasında geri dönmek istedim ama gelişmişe bastığımda hiçbir şey çıkmıyordu. Hatada verdi zaten. Yapılamıyor diye ben de öyle ise tekrar başlattım sonuç bu. O kısımda neden tekrar gelişmiş gelmedi anlamadım.

Son düzenleme:
MSConfig'te yapılan işlemci sayısı ayarının performansa etkisi yoktur. Büyük ihtimalle işletim sistemi çöktü bilene ama format diskiniz ile başlangıç onarmayı deneyin. Olmuyorsa:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Keşke insanlar dalga geçmek yerine yardımcı olmayı deneselerdi. Mesela güvenli onarım ekranından nasıl gideceğini program ekle kaldır ekranını yada çalıştırdığı her ne ise onu öğrenip ona göre bir şeyler yapman için yardımcı olsaydı ama neyse bir bilgisayarcı(ev bilgisayarlarına nakmıyorum) olarak meslektaşımız da para kazanacak olmasına sevindim senin adına da üzüldüm. Geçmiş olsun.
Not: Dalga geçmeden yardımcı olan arkadaşlar üzerine alınmasın.

Evet maalesef mesela ben geçenlerde 16 GB RAM indirdim uçuyor PC.

CS:GO için FPS arttırma lazımdı. Birkaç arkadaş çekirdek arttırsan daha iyi okur dedi. Link attılar ve denileni yaptım. 16 çekirdeğe kadar çıkardım ama bir uyarı vardı. Düzenlenemez diye ben de tamam dedim ve PC'yi yeniden başlattım. Açtığında mavi ekran ve kurtarma hatası çıktı. Sanırım PC çöktü. Çözümünü bilen bir arkadaş var mı? Artırmadan önce çekirdek sayısı 1 deydi.

Dostum çekirdek ve sanal çekirdek işlemciye bağlıdır sonradan programla arttıramazsın RAM ve ekran kartıda aynı şekilde parçalara bağlıdır daha çok çekirdeğe ihtiyacın varsa uyumlu işlemci alman gerekir arkadaşlarını bir sorgulasan iyi olur. Geçmiş olsun btw.

CS:GO için FPS arttırma lazımdı. Birkaç arkadaş çekirdek arttırsan daha iyi okur dedi. Link attılar ve denileni yaptım. 16 çekirdeğe kadar çıkardım ama bir uyarı vardı. Düzenlenemez diye ben de tamam dedim ve PC'yi yeniden başlattım. Açtığında mavi ekran ve kurtarma hatası çıktı. Sanırım PC çöktü. Çözümünü bilen bir arkadaş var mı? Artırmadan önce çekirdek sayısı 1 deydi.
Hiçbir şey yapamadıysanız islemcinizi söküp tekrardan takın duzelecektir.dipnot elinizden düşmesin dikkat:)

Hocam inanmayın böyle şeylere. Başka bir bilgisayardan Windows Live'ya da herhangi fare ile kullanılabilen bir işletim sistemini USB'ye atın. Çökmüyorsa kalıcı sorun yok Live veya başka bir USB de çalışan sistem ile içinden yedeklerinizi alın bir format atarak kurtarın PC'yi :)

Çekirdek sayisi arttirma diye bir sey mi varmış (!) Boşuna işlemci aliyoruz o zaman beyler hep birlikte çekirdeğimizi 16 yapalim.

Yeni konular

Geri
Yukarı