Çektiğim Fotoğraflar - 2019 4. Çeyrek

Oldukça başarılı bir Photoshop desen daha doğru olur. Işık kirliliğinden imkanı yok böyle görünmez, ancak Photoshop'da öyle iyi yerleştirmişsin ki gerçek gibi duruyor. Color Grading mükemmel. Su yeşili ağırlıklı olmuş. Biraz nostaljik hava katmış. Filmli makine ile çekilmiş gibi bazıları. (=
Teşekkür ederim. :)

Renklerle oynamayı seviyorum. Her fotoğrafa gitmiyor, ama şehir fotoğraflarında güzel oluyor. :)

Teşekkür ederim. :)

Renklerle oynamayı seviyorum. Her fotoğrafa gitmiyor, ama şehir fotoğraflarında güzel oluyor. :)

Herhangi bir filte kullanıyor musun? Bu yaz Sony a6000 aldım. Daha çok doğa fotoğrafıyla uğraşıyorum. Bir çok kişi polarizer ve UV filtre almamı önerdi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Herhangi bir filte kullanıyor musun? Bu yaz Sony A6000 aldım. Daha çok doğa fotoğrafıyla uğraşıyorum. Bir çok kişi polarizer ve UV filtre almamı önerdi. Siz ne düşünüyorsunuz?

UV filtreden çok lensin ön camını korumak için takılıyor. Lensine uygun bir tane alabilirsin.

Onun dışında Polarize filtre ve ND filtre de alabilirsin. Hoya markasını önerebilirim. Ben CPL polarize ve ND 1000 filtrelerini kullanıyorum.

Maşallah fotoğraflar birbirinden güzel bu kadar olmasa da mobil lightroom da da fotoğraflarımızı color grading yapabilirmiyiz acaba?

Evet yapabilirsiniz. :)

Hocam, öncellikle elinize sağlık fotoğraflar çok iyi. Rica etsem Camera RAW veya Lightroom kullanıyorsanız bu fotograftaki preseti atabilir misiniz veya bu tür bir CC'yi internette ne yazarak bulabilirim. Çok hoşuma gitti ve yeni başladığım için bir türlü böyle tonlar yakalayamadım.

Geri
Yukarı