Çektiğim Fotoğraflar

Öncelikle teşekkürler. :)

Balıkçı fotoğrafları gün batımına doğru çekildi. Yani nasibim neyse onu aldım. belki kafamda plan yapıp gidersem, daha iyi sonuçlar alabilirim. Orda gölge olsaydı çok iyi olurdu mesela. :)

Ev konusunda ise; ben de evin tamamını almak isterdim. Fakat 50 mm (ki APS - C'de 85 mm oluyor) bir lens kullanıyorum. Ve kadraj alanı dar. Mesela o ''sigaralı dayıyı çekerken çok hoş oluyor. Ama kadraj dar.

Niye 50 mm kullanıyorsun dersen de; çok keskin bir lens. :)

Kedi fotoğrafında ise makinenin içindeki ''Kumlu - Sepya'' filtresini kullandım. Belki filtre biraz az olabilirdi, ama fotoğraf doğuştan siyah - kahverengi, beyaz.

Tabii en genelinde bu işler; doğru zamanda doğru yerde olmak, ve olduğun yerde doğru ekipmanı kullanmakla başlıyor. Belki o ev fotoğrafında, 50 mm yerine 17 mm hatta 11 mm olsaydı, daha göze hitap eden bir fotoğraf ortaya çıkabilirdi.

Artık fotoğraf çekmenin teknik kısmını öğrendiğim için [ ki denemediğim teknik yöntem (timelapse - tilt shift - uzun pozlama - focus in/out... ) kalmadı. :) ]; bundan sonra yapmam gereken tek şey bol bol fotoğraf çekip göz zevkimi oluşturmak, sanırım.

Tekrardan bol bol teşekkürler. :)

Öncelikle teşekkürler. :)

Balıkçı fotoğrafları gün batımına doğru çekildi. Yani nasibim neyse onu aldım. Belki kafamda plan yapıp gidersem, daha iyi sonuçlar alabilirim. Orada gölge olsaydı çok iyi olurdu mesela. :)

Ev konusunda ise; ben de evin tamamını almak isterdim. Fakat 50 mm (ki APS - C'de 85 mm oluyor) bir lens kullanıyorum. Ve kadraj alanı dar. Mesela o "sigaralı dayıyı çekerken çok hoş oluyor. Ama kadraj dar.

Niye 50 mm kullanıyorsun dersen de; çok keskin bir lens. :)

Kedi fotoğrafında ise makinenin içindeki "Kumlu - Sepya" filtresini kullandım. Belki filtre biraz az olabilirdi, ama fotoğraf doğuştan siyah - kahverengi, beyaz.

Tabii en genelinde bu işler; doğru zamanda doğru yerde olmak, ve olduğun yerde doğru ekipmanı kullanmakla başlıyor. Belki o ev fotoğrafında, 50 mm yerine 17 mm hatta 11 mm olsaydı, daha göze hitap eden bir fotoğraf ortaya çıkabilirdi.

Artık fotoğraf çekmenin teknik kısmını öğrendiğim için [ ki denemediğim teknik yöntem (timelapse - tilt Shift - uzun pozlama - focus in/out... ) kalmadı. :) ]; bundan sonra yapmam gereken tek şey bol bol fotoğraf çekip göz zevkimi oluşturmak, sanırım.

Tekrar bol bol teşekkürler. :)

Hepsi çok güzeller...
Abi tekrar 500px hesabına bakar mısınız? Minik bir sorum var.
İle bu resim:
Thanks to Halil İbrahim Cetinkaya @hicetinkaya for making this photo available freely on Unsplash 🎁 Photo by Halil Ibrahim Cetinkaya on Unsplash
Evet insanlar vs yok ama gene çok garip.

Son düzenleme:
@Megaton çok bilindik ve güzel bir noktadır. Güneş ışıklarının vurma açısından anladığım kadarıyla, sabah namazından sonra çekilmiş, hafta içidir büyük ihtimalle de. Ben Süleymaniye'de 5 - 10 kişi ile çok sabah namazı kıldım, düşündüğünüzden daha az cemaati oluyor, sabah namazlarında. Hele ki hafta içi ise.

Benzerliğin bir sebebi de, iki karenin de 10mm ile çekilmiş olması.

@Megaton çok bilindik ve güzel bir noktadır. Güneş ışıklarının vurma açısından anladığım kadarıyla, sabah namazından sonra çekilmiş, hafta içidir büyük ihtimalle de. Ben Süleymaniye'de 5 - 10 kişi ile çok sabah namazı kıldım, düşündüğünüzden daha az cemaati oluyor, sabah namazlarında. Hele ki hafta içi ise.

Benzerliğin bir sebebi de, iki karenin de 10mm ile çekilmiş olması.

Peki abi senin fotoğrafını editleyip bu resme benzetmesi mümkün mü?
Hele ki hafta içi ise.

Ben camileri karıştırıdım galiba.
Ben hep Eyüp Sultan'a giderdim. Orası maşallah yani...

Hiçbir şey. Sadece hafta 7 fotoğraf yükleyebilir hale geliyorsun.

Teşekkür ederim abi. Yeni yeni şeyler denemeye başladım ama pil konusunda sorun yaşıyorum.
Ayıcıklı😁 pil alırsam Max 10 15 dk gidiyor. Diger piller 10 dk Max. Acaba benim makineyi Power banka bağlayarak kullanabilir miyim? Üzerinde bir giriş var ama 5 Volt 2 amper power bank zarar verir mi?
Makine kodak EASYSHARE Z8612😑

Yeni konular

Geri
Yukarı