Çektiğim Fotoğraflar

1. IMG_5306 (y)
  2. IMG_5032 Yüksekten minyatür efekti yakışır.
  3. IMG_5512
  4. IMG_9530

Şu birinci fotoğraf biraz shop hak ediyor. Eldeki imkanla bu çıktıysa... Cami az daha sisli olsa daha bir tuhaf hisler uyandıracak. Derinlik hissiyatı bambaşka... Söyleyecek söz bulamıyorum, aşık oldum...

Beynim durdu, bu fotoğraf nasıl iyi hale getirilir? Gerçek bir profesyonelin elinde, artı ileri seviye imkanlar ile bu fotoğraf ne olur kim bilir. Böyle çok garip bir his, sanki Tac Mahal... anlatamayacağım sanırım.

1. IMG_5306 (y)
  2. IMG_5032 Yüksekten minyatür efekti yakışır.
  3. IMG_5512
  4. IMG_9530
Şu birinci fotoğraf biraz shop hak ediyor. Eldeki imkanla bu çıktıysa... Cami az daha sisli olsa daha bir tuhaf hisler uyandıracak. Derinlik hissiyatı bambaşka... Söyleyecek söz bulamıyorum, aşık oldum...

Beynim durdu, bu fotoğraf nasıl iyi hale getirilir? Gerçek bir profesyonelin elinde, artı ileri seviye imkanlar ile bu fotoğraf ne olur kim bilir. Böyle çok garip bir his, sanki Tac Mahal... anlatamayacağım sanırım.

Olmadı! O şeyi gitmiş, cami "sislimsi"(Kelime mi bu?) olmalıydı, renkleri canlandırma. Birde gereksiz şeyleri kesip biçince; açı daralıyor bütün hissiyat yok oluyor. Kesme boş ver.

Fotoğrafı "görmeyi bilen" adam; Ümraniye çöplüğünde de görür merak etme.

Fotoğrafı çekmeden önce, çekeceği yerde "asıl fotoğrafı" görmeyi "bilmeyen" adam da o fotoğrafı çekemez.

Eskiden hep bu hatayı yapardım: Fotoğraf görürdüm, ama çekmezdim. Aman çevremde görmeyi bilen adam yok, çeksem de bir şey anlamayacaklar, illa gözüne sokman lazım, diyerek çekmekten vazgeçiyordum.

O fotoğraf: Doğru ekipman, tecrübe, "beyin," bilgi, doğru zaman/mevsim ve "doğru ışık" ile muazzam bir şahesere dönüşür.

Burada işlemci bekleyen anakartın çaresizliğini mi anlatmaya çalışmışsın acaba :D
Fotoğrafların çoğu güzel ancak bazılarında gereksiz kontrast yoğunluğu var. Bazı yerler sadelik ister o yüzden doygunluğu biraz azaltın renkli yerlerde netliğe dikkat çekin.

Ben profesyonel değilim ama yağmurlu bir günde Vodefone Park'ın ordan düz yürüyüp biraz ileride bir yerdeki çok özel bir küçük su göletinde yansıma ile Dolmabahçe sarayının fotoğrafı çekilebilnekte.

Bir de izin alabilirseniz Firuzağa Camii'nin minaresine çıkın derim.

İkisi de çok şık manzaralar olur cidden.

Bu arada konuya yeni gelen arkadaşlar, linkleri sosyal dışı düşünmesin.

Bunların amacı albüme hangi fotoğrafların yeni eklendiğini bildirmektir.

------------------------------------ 23.07.2017 -----------------------------------

Merhaba.

Şuan Bandırma'nın bir köyünde, yıldızları çekmeye çalışıyorum. İlk ürün de bu;

(Ham dosya boyutu 28 Mb. Bu nedenle Flickr linkini koyacağım. Flickr sosyal dışı fotoğraf servisine girmez. Bu nedenle rapor etmeyin ;) )

Flickr linki bu.

@GCN @Michael Dell @er36po @malmot

Mobilden baktım İbrahim, fazla detay göremedim ama bazı yıldızların pembemsi renk alması ve genel görüntünün yeşilimsi renk alması bana farklı bir çekimmiş gibi göründü (y)

Geri
Yukarı