Celal Şengör'e soruşturma şoku

Safiyye bint-i huyey bin ahtabdan haberin var mı?
Eğer haberin var ise o zaman bence sus.
Haberin yoksada ilgin olmayan konularda bilgisiz konuşma.
Safiyye bint-i huyey bin Ahtab'ı araştırdıktan sonra en iyi tacizci kimmiş görürsün.

Önce babası öldürülüyor sonrada abisi ve kardeşleri...
Sonrada esir düşüyor ve "cariye!" oluyor!

Sonrada...
Tecavüze uğruyor.

Sen şimdi dersin 17 yaşındaki kız 55 yaşındaki adama aşkından leylaya dönmüş.
Aşkının taa...
Anladın sen onu.
Ha şöyle çıkar ağzındaki baklayı.
Bu adam sapık ama dinsiz olduğu için sapıklığı önemli değil de.
Bizim tek zorumuz dinle, dindarlarla de.

Hz Safiye 17 yaşında evlenmişmiş de Peygamber niye evlenmişde nereden biliyorsun, nikah şahidi miydin?
Velev ki evlenmiş abes olan ne?
Sen Zsa Zsa Gabor'u araştır ve bu durumun gayet doğal olduğunu anla.
Anadolu'da sor bakalım ninelerin dedelerinle evlendiğinde kaç yaşındalardı?
100 yıl önce 18 yaşına gelen kızı evde kalmış diyorlardı.
Olaylar zamanına göre değerlendirilir.

Hz Safiye Yahudilerdendir ve bu siyasi bir evliliktir.

Sırf dini, siyasi düşünceniz aynı diye bu tip rezillikleri savunmayın.

Ha şöyle çıkar ağzındaki baklayı.
Bu adam sapık ama dinsiz olduğu için sapıklığı önemli değil de.
Bizim tek zorumuz dinle, dindarlarla de.

Hz Safiye 17 yaşında evlenmişmiş de Peygamber niye evlenmişde nereden biliyorsun, nikah şahidi miydin?
Velev ki evlenmiş abes olan ne?
Sen Zsa Zsa Gabor'u araştır ve bu durumun gayet doğal olduğunu anla.
Anadolu'da sor bakalım ninelerin dedelerinle evlendiğinde kaç yaşındalardı?
100 yıl önce 18 yaşına gelen kızı evde kalmış diyorlardı.
Olaylar zamanına göre değerlendirilir.

Hz Safiye Yahudilerdendir ve bu siyasi bir evliliktir.

Sırf dini, siyasi düşünceniz aynı diye bu tip rezillikleri savunmayın.

Ben "Atatürk dünyanın en ahlaklı adamı" demedim (Müslüman'ların Muhammed'e dediği söz)

Atatürk Nutukta "Ben Yüce bir ahlak üzereyim" demiyor (Kalem suresi 4.ayet)

Muhammed dediğin adam kıyamete kadar insanlığa yol gösterecek kişi ise o zaman dönemin şartlarına bak sözünü söyleyemezsin çünkü Muhammed insanlığın kıyamete kadar yol göstericisi oluyor senin inancına göre. (Tarikatçılar boşuna takke sarık takmıyor, misvak kullanmıyor, Haccın belli yerinden sonra deveye binmiyor.)

Atatürk'ün çok güzel bir sözü var

Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar.

Şimdide Muhammed'e bakalım;

“Nefsim elinde olan Allah'a yemin ederim ki hiçbiriniz, ben kendisine babasından da, evlâdından da daha sevgili olmadıkça iman etmiş olmaz.” (Buhari, İman, 7)

Enes b. Mâlik radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

“Üç özellik vardır ki; bunlar kimde bulunursa O, imanın tadını tatmış demektir:

1. Allah ve Resulünü, herkesten fazla sevmek.

2. Sevdiğini Allah için sevmek.

3. Allah kendisini küfür bataklığından kurtardıktan sonra tekrar küfre dönmeyi, ateşe atılmak gibi çirkin ve tehlikeli görmek.” (Buhârî, İman 9, 14, İkrah 1, Edeb 42; Müslim, İman 67.)

Yani bu durumda ben Atatürk'ün kişisel yaşamını, hobilerini, ne yiyip ne içtiğini, cinsel yaşamını umursamam.

Yani derim ki Atatürk Eşcinseldi bana ne!
Atatürk 15 yaşındakı kızla ilişkiye girdi bana ne!
Atatürk Lacivert sevmezdi bana ne!
Atatürk rakı içerdi bana ne!
Atatürk sigara içerdi bana ne!

Ama sen diyebilir misin ki "Muhammed efendimiz ihtiyacını 3 taşla gideriyordu ama bana ne!" diye?

(.Hz. Âişe (r. Anha)dan rivayet edildiğine göre Resul-i Ekrem (s. A.) Şöyle buyurmuştur: "Herhangi biriniz, kaza-yi hacet yerine gitmek istediğinde temizlik için yanına üç taş alsın. Bu taşlar ona yeter) Taşlarla Taharetlenmek

Ebû Hureyre şöyle demiştir: Hz. Peygamber tuvalet ihtiyacını görmek için çıktığında onun peşinden gittim. O, sağa sola bakmıyordu. Kendisine yaklaştım. Bana "Temizlik yapmak İçin bana taş ara. Ancak kemik ve tezek getirme" dedi. Ben elbisemin bir kenarında taşlar getirerek onun yan tarafına bıraktım, sonra geriye döndüm. Tuvalet İhtiyacını görünce o taşları kullandı.

Ayrıca Sayın Şengör çok değer verdiğim bilim adamıdır. Ama bu yaptığını desteklemesemde yaptığının anayasal suç olmadığı düşüncesindeyim.
Celal Şengör'ün kendi çevresinde sanırım bu tür şeyler taciz sayılmıyor ki adam açıkça anlatıyor. Ben asla öyle bir şey yapmam. Yapılmasını da doğru bulmam. Ancak eğer bu eylemi yapan ve kendisine yapılan bunu normal karşılıyor ise bize ne düşer ki? Eğer Celal bunu taciz olarak görse anlatmaz.

Son düzenleme:
Konu başlığı kimsenin tuhafına gitmemiş anlaşılan. Neden "şoku" şeklinde başlık ? Şaşırılacak veya olmaması gereken bir şey mi soruşturma açılması ? Hayır olması gereken zaten bu. Şu Şu nedenle soruşturma açıldı veya soruşturma açıldı şeklinde olmalıydı başlık.

İlber hocanın da Cansu Canan'a dediğini unutmadık. :)
Oradaki durum farklı. Dediğin kişiler o programın öncesinde ve dışında da o dönemde sık görüşmüş, önceden samimiyetleri olan kişiler.

Celal Şengör'ün yaptığı ise tamamen kendi konumunun avantajından dolayı yapmakta bir engel görmediği eylem. Burada hem taciz var hem kişisel alan ihlali var hem de kişiyi başkalarının önünde küçük düşürmek var. Diğerinde ise aralarında samimiyet olan kişiler arasında birinin beğenisini söylemesi var.

Geri
Yukarı