Celal Şengör'ün kitapları nasıldır?

Boş adamın boş kitapları. Muhtemelen hepiniz beni linçleyeceksiniz ama bütün kelimeleri insanlara hakaretten başka şeyler değil.

Adam dine inanmıyor öyle veya böyle ona göre mantıklı bir tarafı var. Bu sebeple elbette dini veya İslamı ve onun sonuçlarını eleştirebilir. Ben inanıyorum diyin geçin mesela niye her temeli İslamın kesinlikle tek doğru olduğu üzerine kuruyorsunuz ki? Yani tamam siz kurun da kurmayan birisi olunca da boş adam diyip geçmeden akademik CV’sine bir bakın. Benim de eleştirdiğim çok yanı var ama bu onu değersiz bir akademisyen yapmıyor. Biraz da yaşlanması sonucu tahammül ve katlanma seviyesi azaldığı için dili sivrileşmeye başlamış olabilir.

Bu tür kitap alışverişlerini verimsiz buluyorum. Okudukça satın almak okunmayacak kitapların boşuna alınmış olmasını engeller. Birer ikişer almanızı öneririm.

Bu tür kitap alışverişlerini verimsiz buluyorum. Okudukça satın almak okunmayacak kitapların boşuna alınmış olmasını engeller. Birer ikişer almanızı öneririm.

Bence de çok saçma bir alışveriş olmuş. Şu açıdan saçma daha önce hiç okumadığın bir yazarın neden bütün kitaplarını alırsın ki belki sana hitap etmeyebilir hoşuna gitmeyebilir en popüler olanlardan bir iki tane alıp güzel gelirse diğerlerine bakmak her zaman daha iyidir.

Bence de çok saçma bir alışveriş olmuş. Şu açıdan saçma daha önce hiç okumadığın bir yazarın neden bütün kitaplarını alırsın ki belki sana hitap etmeyebilir hoşuna gitmeyebilir en popüler olanlardan bir iki tane alıp güzel gelirse diğerlerine bakmak her zaman daha iyidir.
Konu sahibi bir anda havadan gelen para ile anlık gaza gelmiş olabilir. Buna bir şey diyemeyiz sadece küçük tavsiyelerle daha bilinçli bir tüketici olmasını sağlayabiliriz. Sonuçta kitap yani akarı yok kokarı yok, olmadı satarsın bir alt fiyata.

Adam dine inanmıyor öyle veya böyle ona göre mantıklı bir tarafı var. Bu sebeple elbette dini veya İslam'ı ve onun sonuçlarını eleştirebilir. Ben inanıyorum deyin geçin mesela niye her temeli İslam'ın kesinlikle tek doğru olduğu üzerine kuruyorsunuz ki? Yani tamam siz kurun da kurmayan birisi olunca da boş adam deyip geçmeden akademik CV'sine bir bakın. Benim de eleştirdiğim çok yanı var ama bu onu değersiz bir akademisyen yapmıyor. Biraz da yaşlanması sonucu tahammül ve katlanma seviyesi azaldığı için dili sivrileşmeye başlamış olabilir.

Adamın akademik kariyerine güvenmesine gerek yok.
İngilizce Fransızca ve Almanca'yı akıcı bir şekilde konuşabilmesi onu bir adım önde yapıyor.
Ateist olabilir ve dine inanmayabilir.
Dinini dört dörtlük yaşayan katiller de var Türkiye vatandaşı hatta onlar da.
Benim iş yerindeki arkadaşım vardı Aleviydi ve Ramazan boyunca 1 gün oruç tuttuğunu hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı