Celeron 2950M laptopa yükseltme önerisi

afatsum64

Centipat
Eski 2014 yapım dizüstü bilgisayarımı yükseltiyorum. İşlemci konusunu 2 çekirdekli 2.0 GHz Celeron'u çıkartıp Intel Core i7 4712mq adlı işlemciyle kapattım. Chipsetim FCPGA946 olduğundan bir sorun yok değiştirilebilir bir işlemci. Bu bilgisayarla yayın açabilirim diye düşündüm. Tabii ki tam kalite istemiyorum. 540P30 işimi görecek.
Valorant, CS:GO gibi oyunlarda oynamayacağım yayında. Yani kötü oyunlar vesaire oynanacak. İnternetim iyi 50/7.5. bu arada eklemeyi unuttum, işlemciyi takınca sorun olur mu falan orasını bilmiyorum deneyip iade ederim olmazsa. Okul harçlığımı bayağı biriktirebiliyorum aç ve susuz bir şekilde :D sorum şu: eGPU, RAM ve SSD arasında kaldım. Siz ne dersiniz hangisini alayım?

• Intel Celeron 2950M 2.0GHz (Intel Core i7 4712mq ile değişecek)
  • 4x2 DDR3 1600MHz (sizin tercihinize göre 8x2 ile değişecek) 2 slot
    Bayağı kötü bir HDD var 500 GB (sizin tercihinize göre 240 GB SSD + CD-ROM bölümüne eski HDD ile değişecek)
  • Şu anki Intel HD 4000 yenisi ile Intel HD 4600 olacak galiba.
  • Sizin tercihinize göre değişecek ben GT 1030 düşündüm.

• Bilgisayar modelini bilmiyorum. Zaten 2014'ten kalma bir Casper.
  • Paranteze koyduğum parçaların daha uygunu varsa söyleyebilirsiniz.
  • Param bol değil paranteze koyduklarımın hepsi değişmeyecek. Zamanla değişecek fakat öncelik olarak kafam karıştı ve fikir almak istedim.

okuduysan teşekkür ederim!

Son düzenleyen: Moderatör:
8x2 değmez o sisteme bence, RAM yeterli.
SSD şart, HD 4600 Valorant oynatmaz.
Bilgisayarın tam modeline bakabilir misiniz?

Eski 2014 yapım dizüstü bilgisayarımı yükseltiyorum. İşlemci konusunu 2 çekirdekli 2.0 GHz Celeron'u çıkartıp Intel Core i7 4712mq adlı işlemciyle kapattım. Chipsetim FCPGA946 olduğundan bir sorun yok değiştirilebilir bir işlemci. Bu bilgisayarla yayın açabilirim diye düşündüm. Tabii ki tam kalite istemiyorum. 540P30 işimi görecek.
Valorant, CS:GO gibi oyunlarda oynamayacağım yayında. Yani kötü oyunlar vesaire oynanacak. İnternetim iyi 50/7.5. bu arada eklemeyi unuttum, işlemciyi takınca sorun olur mu falan orasını bilmiyorum deneyip iade ederim olmazsa. Okul harçlığımı bayağı biriktirebiliyorum aç ve susuz bir şekilde :D sorum şu: eGPU, RAM ve SSD arasında kaldım. Siz ne dersiniz hangisini alayım?

• Intel Celeron 2950M 2.0GHz (Intel Core i7 4712mq ile değişecek)
  • 4x2 DDR3 1600MHz (sizin tercihinize göre 8x2 ile değişecek) 2 slot
    Bayağı kötü bir HDD var 500 GB (sizin tercihinize göre 240 GB SSD + CD-ROM bölümüne eski HDD ile değişecek)
  • Şu anki Intel HD 4000 yenisi ile Intel HD 4600 olacak galiba.
  • Sizin tercihinize göre değişecek ben GT 1030 düşündüm.

• Bilgisayar modelini bilmiyorum. Zaten 2014'ten kalma bir Casper.
  • Paranteze koyduğum parçaların daha uygunu varsa söyleyebilirsiniz.
  • Param bol değil paranteze koyduklarımın hepsi değişmeyecek. Zamanla değişecek fakat öncelik olarak kafam karıştı ve fikir almak istedim.

okuduysan teşekkür ederim!

Rica ederim dostum:)
Her şeyi ayarlamissin ortada bir sorun gozukmuyor ancak sunu merak ettim 540p yaynini nabacaksin bence 720p yapmalisin

Rica ederim dostum:)
Her şeyi ayarlamissin ortada bir sorun gozukmuyor ancak sunu merak ettim 540p yaynini nabacaksin bence 720p yapmalisin

Çok drop girmesin diye denerim 720p 30 FPS'yi. Biraz araştırdım ve GTX 750 Ti ve GTX 960 ekran kartlarını gördüm. Sizce hangisini almalıyım?
Biraz karışık bir olaymış E-GPU. E-GPU Portudur falandır filandır diye olaylar var. Bir de PSU olayları da var. Karışık yani bayağı :).
8x2 değmez o sisteme bence, RAM yeterli.
SSD şart, HD 4600 Valorant oynatmaz.
Bilgisayarın tam modeline bakabilir misiniz?

Altında model NO olarak CHU yazıyor.
CHU 2950-4L05A-5 Model buymuş galiba kusura bakmayın. @PaaBaba

Son düzenleme:
O laptopta 4 cekirdekli bir islemciyi sogutabilecegini sanmiyorum. Ekran karti almadan oncelikle bunu teyit et.

Anladım. İşlemci bugün Rize'den geliyor, deneyip buraya yazacağım. Fikir almam gerekiyor :).
Buraya denk gelip de bu mesajı okuyup cevaplarsan çok sevinirim!
SSD alacağım ama kaç GB alacağıma karar veremedim, 240 GB SSD + 500 GB HDD mi? Yoksa
512 GB SSD + 500 GB HDD mi? Eski hard diski CD-ROM yuvasına koyacağım.
Düzenleme: CD-ROM yerinde CD'ler kısa süre dönüp geri duruyor, çalışmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı