Celeron CPU N2830 Anlık FPS Düşüşü

Zackhi chawick

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu durumdan gerçekten çok muzdaripim cpu sıcaklığı 60 derece olduğu anda 2.40 ghz`den 0.80 ghz`ye düşüyor. Recep abinin önerdiği yöntemi yaptım bir süre oldu sonra yine aynı durum söz konusu oldu. Yardımlarınızı bekliyorum...

(Bu arada işlemcim Intel Celeron CPU N2830)

Tozları temizleyip termal macunu yenileyin(kaliteli macun olursa daha iyi olur). Sıcaklık düşecektir.
Arkadaşlar bu yan hesap ana hesap ban yedi bu arada laptop yeni daha 1 ay oldu masadan da kalkmadı hiç yani herhangi bir tozlanma olacağını düşünmüyorum.
Arkadaşın sorunu sıcaklık. Laptop modelini yazar mısın?
Isı sorunum yok yani 60 derecede cpu hız düşürüyor eski masaüstü pc de 70 derecede hiçbir sorun olmuyordu bu arada Lenovo G50-30 laptop modelim.

Arkadaşlar bu durumdan gerçekten çok muzdaripim lütfen yardımcı olun.

Arkadaşlar uzun bir süre araştırdım ve sorunumu çözdüm. Denetim Masası>Güç Seçenekleri>Plan Ayarlarını değiştir>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>PCI express>Bağlantı durumu güç yönetimi`ne girin oradan pilde ve prize takılı seçeneklerini kapalı olarak değiştirin benim sorunum bu şekilde çözüldü.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı