Celeron E3300 sisteme Windows 10 kurmak

Kardeşim Linux kullanmayı bilmiyor ve ben Linux'u hiç kullanmadım.

Linux filmlerde gözüktüğü gibi sadece yazılımcıların kullandığı bir işletim sistemi değil, kardeşinizin ve sizin alışmanız en fazla 2 hafta sürer.

th.jpeg

Linux Mint Xfce dediğim işletim sistemi bu oluyor.

Linux filmlerde gözüktüğü gibi sadece yazılımcıların kullandığı bir işletim sistemi değil, kardeşinizin ve sizin alışmanız en fazla 2 hafta sürer.

Eki Görüntüle 920670

Linux Mint Xfce dediğim işletim sistemi bu oluyor.

Linux Mint'i biliyorum ve sadece hackerların kullanmadığının farkındayım. Ayrıca daha güvenli olduğunu da biliyorum fakat program desteği fazla geniş olmadığından kullanamıyorum. Ayrıca Windows kullanmamızın diğer sebebi ise yazıcı paylaşımı. Evde ki yazıcımda Wi-Fi özelliği yok ve bu yazıcıyı diğer bilgisayardan kablosuz bir şekilde kullanabilmem için ikisinin de Windows olması lazım.

Linux Mint'i biliyorum ve sadece hackerların kullanmadığının farkındayım. Ayrıca daha güvenli olduğunu da biliyorum fakat program desteği fazla geniş olmadığından kullanamıyorum. Ayrıca Windows kullanmamızın diğer sebebi ise yazıcı paylaşımı. Evde ki yazıcımda Wi-Fi özelliği yok ve bu yazıcıyı diğer bilgisayardan kablosuz bir şekilde kullanabilmem için ikisinin de Windows olması lazım.

Hocam kendi bilgisayarınıza kurun demedim, kardeşinizin bilgisayara kurun. Windows 8.1 ile çok fazla idare edemezsiniz, şu anki mevcut bilgisayarınızda sadece SSD değil, RAM yükseltmeside gerekiyor. Windows 10 boşta 2-2.5 GB RAM tüketiyor, tarayıcı açtı deseniz 3GB rahatça aşılayacak, Linux Mint Mate kullanıyorum ben, Xfce kadar hafif değil ve ben üstüne özelleştirmeler falan yaptım, ona rağmen boşta 900 MB tüketiyor, Windows 8.1'de kalabilirsiniz ama Windows 8.1'in çok ömrü kalmadı.

Geri
Yukarı