Celeron M laptop video donma sorunu

-the-

Kilopat
Daha fazla  
Elimde eski bir Toshiba laptobum var. Cihazdan sadece beklentim internette video izletsin yeter mantığıyla yeni aldım.

Cihaz Youtube videolarında kesik kesik ilerliyor, (video dolsa bile) ses kesilerek ve donarak ilerlemekte.

Cihazın özellikleri eski ama videolarda bu kadar kötü bir durumu yaşatmasına anlam veremedim işin açığı.

Özellikleri:
  • Celeron M 1.5 GHz işlemci
  • 2 GB DDR RAM
  • 40 GB IDE harddisk
  • Windows XP işletim sistemi

Arkadaşlar işletim sistemi olarak Windows 7, Linux Slax da kurdum aynı sorun maalesef ki devam etmekte.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

15 liraya Aliexpress vb. bir yerden biraz daha iyi bir işlemci alabilirsin ama video konusunda sonuç değişmez çünkü grafik kartın aynı kalır. Yani videoyu laptoba indirmez isen ya da düşük çözünürlükte izlemezsen isen sonuç değişmez. Bahsettiğin laptop 100 liradan fazla etmez, L10 ya da L2o ise. Xubuntuyu bir de dene.

15 liraya Aliexpress vb. bir yerden biraz daha iyi bir işlemci alabilirsin ama video konusunda sonuç değişmez çünkü grafik kartın aynı kalır. Yani videoyu laptoba indirmez isen ya da düşük çözünürlükte izlemezsen isen sonuç değişmez. Bahsettiğin laptop 100 liradan fazla etmez, L10 ya da L2o ise. Xubuntuyu bir de dene.

Cevabınız için teşekkür ederim.Bu gün pentium m 1.73 ghz işlemci takıldı sorun gene aynı malesef :(
Ekran kartı olmadığı için mi bu sorun oluyor?

Dediğiniz gibi youtubeden video indirdim çok net ve akıcı ilerliyor.Aynı video yu youtubeden online açmıyor kilitlenerek ilerliyor

Sorunun cevabını ilk mesajımda vermiştim.

Şunu da belirteyim internetten birşey izlemek istediğinde laptop zorlandığı için daha yüksek performansta çalışır bu da elektrik sarfiyatını arttırır. Yani laptobunu bu işler için zorlarken halojen ampul yakıyormuş gibi oluyorsun.

Sorunun cevabını ilk mesajımda vermiştim.

Şunu da belirteyim internetten birşey izlemek istediğinde laptop zorlandığı için daha yüksek performansta çalışır bu da elektrik sarfiyatını arttırır. Yani laptobunu bu işler için zorlarken halojen ampul yakıyormuşsun gibi oluyorsun.

Anladım , yapılacak bir şey yok sanırım

Gpu dynamic moda aldım cihazın performansı hızı gerçekten tatmin edici.

Lakin sorun youtube tarzı video açınca kesik kesik ilerlemesi o da dediğiniz gibi grafik kartına bağlıyorum artık.

İlginiz için teşekkürler...

Sendeki BIOS'u bilmiyorum, benim dediğimde x MB ayrılmışken daha yüksek olan y MB değerine çıkarma gibi bir opsiyon vardı L10'da, tabii doğru hatırlıyorsam.

Kesik kesik gitmesini çözünürlüğü düşürerek ve biraz videonun önden yüklenmesine izin vererek iyileştirebilirsin belki.

Rica ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı