Celeron N2830 laptop performans problemi

halilumit

Hectopat
Yeni bir işe başladım ve burada bana verdikleri dizüstü bilgisayar çok yavaş. Aslında çok ağır işlemlerde kullanmıyorum. İnternet ve office programları dışında zorlayacak bir işlem de yapmıyorum.
Bilgisayarın markası Packard Bell tamam çok iyi bir bilgisayar değil ama bunları da yapamayacak kadar kötü olduğunu düşünmedim hiç. Çok eskide de değil üretim tarihi 2014 sanırım modeli Aşağıda ayrıntılı bilgileri paylaşacağım. Bilgisayar yeni formatlanmış olup Windows 10 kurulu.
-Gözlemlediğim kadarıyla en çok işlemci ve RAM darboğazlığı yaşıyor bilgisayar.
-İşlemci ve RAM'in büyük kısmınında Google Chrome kullanıyor gibi. Ama 4 GB RAM var nasıl oluyor da sadece 1 tarayıcı için yetmiyor bu miktar aklım almıyor.

İnternette gezinirken sekme açmak bile eziyet oluyor. Arama satırını bir şeyler yazmak için bile bekliyorum, Word dosyası açarken bile donuyor bilgisayar deli edecek beni. Youtube'da videoyu tam ekran yaparkenki donmadan bahsetmiyorum bile.

• -İşlemci mi çok berbat?
  • -Bilgisayar mı çok eski?
  • -Windows 10 mu ağır gelmiş ya da yanlış kurulmuş?
  • -Antivirus programı mı çok yoruyor ?(Eset-Onu kaldıramadım ama başlangıçta çalışmasını engelledim.)
  • -RAM mı çok kalitesiz?
Ben bir açıklama bulamadım.

CPU-Z ve HD Tune raporları aşağıdaki gibidir. Başka bilgilere ihtiyacınız varsa onları da ekleyebilirim.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. İyi Sosyal'ler dilerim.

3.jpg
1.png
2.jpg
HDTune_Benchmark KINGSTON_SUV400S.png

4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci oldukça düşük, RAM de öyle. Performans beklenmemeli.

Bir işlemcinin İnternet tarayıcısını bile açamıyor oluşuna inanmak istememiştim.Bu kadar çöp bir bilgisayarı nasıl yapmışlar ve nasıl satın alınmış inanamıyorum resmen çöpe atılmış para.
Cevaplar için teşekkür ederim yapacak bir şey yok o zaman bu bilgisayara hiç uğraşmayım. :)
İşlemci oldukça düşük, RAM de öyle. Performans beklenmemeli.
Performans beklemediğimi belirttim zaten, tek amacım İnternet tarayıcısını açıp İnternet'te gezinmek bunu daha yapamayacak kadar kötü mü bu işlemci onu merak ettim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı