Celeron N4000 laptopa işletim sistemi önerisi

Daha fazla  
Merhaba. Bir laptopum var. Geçenlerde açtığım bir konuda işlemci yüzünden Windows 10 altı bir Windows işletim sistemi kuramayacağımı öğrendim. Daha doğrusu kurabiliyorum ama driver desteği yok. Windows 10 ve Windows 11'de de çok ağır çalışıyor SSD olmasına rağmen. Linux kullanmak istemiyorum çünkü Netflix, Prime Video gibi platformlardan film ve dizi indiriyorum. Linux üzerinde de bu platformların uygulaması olmadığı için Linux kullanmıyorum. Hackintosh da desteklemiyor parçalarım. Ne yapacağım ben?

Sistem özelliklerim:
Celeron N4000.
4 GB RAM.
James Donkey JD120 SSD.
UHD Graphics 600.

Eğer bulursan Windows 10'un ilk sürümlerini yükleyebilirsin.

@Copp Hocam işlemcim 1903 ve üstünü destekliyor. İlk sürümleri denedim ama driver destekleri yok dediğim gibi. 1903 Sürümü de çok fark etmedi açıkcası. Keşke 1809 sürümünün desteği olsaydı işlemcimin. Çünkü çok hızlıydı. @xakiran hocamın attığı windows'u bir deneyeceğim.

@OgnitorenKs nin düzenlediği Windows 10 21H2 ISO dosyasını deneyebilirsiniz.

Lisansınızın algılanabilmesi için Home sürümünü kullanıyorsanız Home sürümünü seçin.
Güvenilir midir hocam?

@Copp Hocam işlemcim 1903 ve üstünü destekliyor. İlk sürümleri denedim ama driver destekleri yok dediğim gibi. 1903 Sürümü de çok fark etmedi açıkcası. Keşke 1809 sürümünün desteği olsaydı işlemcimin. Çünkü çok hızlıydı. @xakiran hocamın attığı windows'u bir deneyeceğim.

Güvenilir midir hocam?
Technopat Sosyal'de insanlara yardımcı olan bir üyeydi kendisi. Ghost Spectre gibi kişilere göre güvenilir olduğunu düşünüyorum, ben de yakın zamanda kullanmıştım. İçerisinde kendi yazdığı bir Toolbox aracı da var, o çok kullanışlıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı