Çözüldü Celeste açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Mhmtx

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650ti
İşlemci
i5 10300h
Merhaba Steam yaz indiriminden celeste oyununu satın aldım. Bundan daha önce Xbox Game Pass ile PC'mde Celeste oynayabilmiştim ancak Steam'den satın aldığımda yani şu anda oynayamıyorum. Oyunu açmak için oyunun simgesine basıyorum ardından Auto Save'dir direkt çıkmayın bla bla yazıları geliyor ve oyunun ekranı aşağıda bıraktığım SS'deki gibi olup hiçbir zaman düzelmiyor. Steam'den dosya bütünlüğünü doğrulamayı yaptım ancak yine olmadı.

Dosya Ekleri

• celeste.jpg
    celeste.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olay tamamen benim salaklığım ya da oyun yapımcısının mallığı. Oyuna girerken animasyonlar durmadı devam etti ve herhangi bir tuşa basın yazısı çıkmadı. Olay sadece C tuşuna basmakmış. C tuşuna bastım ve oyun açıldı. Eğer böyle sorunlar yaşarsanız tabii ki buraya yani Technopat'ta konu açıp sorun ancak Steam'den aldığınız oyun ise oyunun topluluk kısmında konu açmanızda da yararı olabilir. Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler Recep Baltaş hocam.
Rapor alır mısınız?

Logfile
Buyurun bu da proccess monitör ile aldığım oyun raporu.

Gördüğüm kadarıylşa ekran kartı kaynaklı çöküyor.

VEN_8086&DEV_9BC4&SUBSYS_85351558&REV_05\3&11583659&0&10

Sürücüyü güncelleyip tekrar dener misin?

Gördüğüm kadarıylşa ekran kartı kaynaklı çöküyor.

VEN_8086&DEV_9BC4&SUBSYS_85351558&REV_05\3&11583659&0&10

Sürücüyü güncelleyip tekrar dener misin?

Hocam dediğiniz sürücünün son sürümünü ilk önce temiz kurulum sonrasında tekrar açıp onar seçeneğini seçip işlemi bitirdim. Ancak yine oyunu açarken aynı ekranda takıldı ve kaldı. Rica etsem aşağıya eklediğim rapora tekrardan bakabilir misiniz?

Açıkçası yine ekran kartı sorunu gibi. NVIDIA sürücüsü kurulu mu bilgisayarında? Oyun NVIDIA'ya geçmiyor gibi.

Hocam bilgisayarımda GeForce Experience ve NVIDIA sürücüsü kurulu. Sorunu bir türlü anlayamadım. GeForce Game Ready sürücüsü kursam herhangi bir etkisi olur mu?

Olay tamamen benim salaklığım ya da oyun yapımcısının mallığı. Oyuna girerken animasyonlar durmadı devam etti ve herhangi bir tuşa basın yazısı çıkmadı. Olay sadece C tuşuna basmakmış. C tuşuna bastım ve oyun açıldı. Eğer böyle sorunlar yaşarsanız tabii ki buraya yani Technopat'ta konu açıp sorun ancak Steam'den aldığınız oyun ise oyunun topluluk kısmında konu açmanızda da yararı olabilir. Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler Recep Baltaş hocam.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı