Ceplinux USB belleğe nasıl kurulur?

hoşgeldiniz

Picopat
Daha fazla  
Şöyle bir site buldum USB belleğe Linux kurma Türkçe nasıl kurulduğunu hiç bilmiyorum 0'dan anlatabilecek var mı? USB belleğim 16 GB RAM'im 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir site buldum USB belleğe Linux kurma Türkçe nasıl kurulduğunu hiç bilmiyorum 0'dan anlatabilecek var mı? USB belleğim 16 GB RAM'im 8 GB.

Neden USB belleğe Linux kurmak istiyorsunuz?

İkinci bir USB'niz var mı?

Hocam puppy linux öneririm. Hem hafif hem de taşınabilir olarak bence en iyi linux dağıtımlarından biri. Kendini rame kopyalayıp çalıştığı için oldukça hızlıdır. Ayrıca yaptığınız her şey bir sonraki oturumunuz için kaydedilir. Başka bilgisayara geçip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İkinci Usb'ye falan gerek yok. 4 GB USB bellek yeterli. Hatta 1 GB ile bile olur ama yeriniz az olur.

Diğer deneyebilecekleriniz: Slax, Porteus

2 USB lazım birine Ventoy ile istediğin distroyu yazdır diğerine iste kur ama kurulumda önce Linux'u yazdırdığın diski tak distro seç distro kurulum ekranında diğer USB'yi tak.

Yeni konular

Geri
Yukarı