Çeşitli W10 Modlu ISO deneyimlerim ve Valorant FPS değerleri

• Konuyu başlatan Jukac
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 388
  • Görüntüleme 63B
Estağfurullah, bildiğim kadarıyla yardımcı olurum. Takıldığınız yerde sorabilirsiniz her daim.
Peki ethernet sürücüsünü kurmam ISO bazında nasıl bir engel yaratıyor?
Bunu tam olarak anlamadım. Ethernet'i kurmanın veya kurmamanın ISO'ya bir etkisi yok. Kullanmıyorsan hiç kurma bile.
Wi-Fi için o söylediğiniz servisler kısmına nereden erişim sağlıyorum peki? Win+R/Hizmetler kısmından mı?
Evet, WLAN'ı Auto yapın.
1649455852680.png

Estağfurullah, bildiğim kadarıyla yardımcı olurum. Takıldığınız yerde sorabilirsiniz her daim.

Bunu tam olarak anlamadım. Ethernet'i kurmanın veya kurmamanın ISO'ya bir etkisi yok. Kullanmıyorsan hiç kurma bile.

Evet, WLAN'ı Auto yapın.
Eki Görüntüle 1353768
Geri dönüşler için tekrardan teşekkür ediyorum, müsait olduğum bir vakit denediğim birkaç oyunun sonuçlarını buradan paylaşırım ben de, size iyi geceler dilerim 👍🏻🛌

@Jonathan North Son olarak aşağıdaki desteklenmeyenler listesine bak.
(Türkçe klavye yapabiliyorsun ama Windows İngilizce. 3000 serisi ekran kartın yoktur umarım, yoksa boşuna kadar konuştuk buraya kadar :D)
1649456090355.png

Geri dönüşler için tekrardan teşekkür ediyorum, müsait olduğum bir vakit denediğim birkaç oyunun sonuçlarını buradan paylaşırım ben de, size iyi geceler dilerim 👍🏻🛌
Tamamdır, ben teşekkür ederim. İyi geceler.

Öncelikle modlu ISO'ların tehlikeli olabileceğini zaten hepimiz biliyoruz. Lütfen bu konuya "Modlu ISO kullanmayın..." gibi ifadeler yazmayın. İncelediğim ISO'ların hepsi büyük topluluklar tarafından kullanılıyor ve hiçbir sıkıntıları bulunmamaktadır. Ancak unutmayın risk her zaman vardır. ISO'ların hepsini taradım ve ağ trafiğine sürekli baktım, bir sorun yok.

Son günlerde bu işle kafayı kırdım, Low latency/high FPS amacıyla çeşitli ISO'lar denedim. Şimdi size deneyimlerimi aktaracağım. FPS testleri main oyunum Valorant ile yapıldı ancak CS:GO oyuncuları da bu testleri baz alabilirler, sisteme aynı yönden yük bindiriyorlar. FPS'i Valorant poligonda ilk attığı yerde sabit durarak ölçtüm, daha sağlıklı sonuç almak için.

ISO adıValorant FPSLatencyMon / Ortalama işlemci gecikmesi
LatencyMon / Ortalama fare gecikmesi
Standart 21H2 Home SL
651​
3, 571, 51
Kendi oynadığım 21H2 Home SL6863, 211, 44
@OgnitorenKs 21H2 Home SL7023, 341, 36
ggOS 20H27242, 560, 97
ReviOS 1709 U3.59122, 360, 78
RekOS 1709 v0.49542, 020, 71
Ghost Spectre Superlite SE 21H27332, 881, 12
Kokteyl 1809 LTSC 2019812
3, 01​
1, 15

Gördüğünüz gibi şu ana kadar deneyimlediğim ISO'lar arasında en iyisi RekOS 1709 v0.4 oldu. Standart Windows'tan %46 daha fazla FPS, evet şaka değil gerçek. 3-4 adet de W11 ISO denedim, FPS %5 oranda artsa da (21H2'lere göre tabii ki) gecikmeler bayağı artıyor. Windows 11 önermiyorum şu anda. Evet umarım yararlı olmuştur, sizin de böyle deneyimleriniz varsa yazabilirsiniz. Böylece bir veri tabanı oluştururuz. İleride deneyeceğim ve buraya ekleyeceğim ISO'lar: FoxOS 1709, EVA OS, NexusLite OS, Kernel OS, Atlas OS, Pable OS.

Ekleme: 1709/1809 ISO'larının 21H2/20H2 ISO'larından daha fazla FPS/düşük gecikme vermesi gayet normal. Windows gittikçe ağırlaşıyor ve seyreltilmesi zor bir hale geliyor. Hem güncel kalmak, hem de %10 gibi cüzi bir miktar da olsa performansını artırmak isteyen arkadaşlar 21H2/20H2 ISO'lara bakabilirler onların da hakkını yememek gerekiyor. Son olarak dediğim gibi siz de deneyimlerinizi yazabilirsiniz, böylece bir veri tabanımız olur. İyi eğlenceler, bol HS'ler. (Jett instalayıp 3 vurup takıma sövmeyin bu arada :D)

Hocam bir türlük RekOS'u bulup kuramıyorum bana bu konuda yardımcı olabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
@butplssefa

Rufus'la yaz istediğin sürümü USB'ye.

Bu arada ekran Hz'ni algıyamaması GPU sürücüsünü kurmaman yüzünden. Sistemin nedir?

@butplssefa

Rufus'la yaz istediğin sürümü USB'ye.

Bu arada ekran Hz'ni algıyamaması GPU sürücüsünü kurmaman yüzünden. Sistemin nedir?
w10 pro sürücü yüklemiyor başka yerde kurulu diye , acaba yüklerken yanlış mı yükledim rekosu bilgisayar başlarken bi w10 seçiyorum bi rekos w10 üstünemi biniyo yoksa böyle ayrı mı kalıyo

@Jukac hocam merhaba rekosu USB yi yazıp format atmayi biliyorum fakat internette daha sonra ki süreç için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bu konuda yardımcı bir video aradım SoPrecious adlı YouTube kanalının revios ile ilgi bir videosu var aynı islemleri mi yapmalıyım ? Bir değişiklik daha var AMD kullandigim için AMD anlatılmamış bu konu hakkında yönlendirici bir konu var mı nasıl yapicagiz tüm işlemleri ? Teşekkür ederim

@Kutucukk aslında yapılacak çok bir şey yok. Format atmadan önce Ethernet sürücünü ve kullandığın tarayıcının setup'ını yedeklemen yeterli. Fotmattan sonra şu adımları sırasıyla yap.

• İlk önce Windows'u etkinleştir. Legal veya illegal farketmez.
  • Masaüstüne gelen Post Install Tweak'lerini yap, hepsi çok kolay. Takılırsan yaz, yardım ederim. NVIDIA kullanıyorsan NVClean ile kurduracak. En stabil sürümler NVIDIA 472.12 / AMD 20.4.2
  • Bütün Tweaklar bitince reset at.
  • Çalıştır/regedit - Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sppsvc yoluna git. Start verisinin değerini 2 yap.
  • Wi-Fi kullanıyorsan hizmetlerden WLAN'ı Auto yap.
@butplssefa RekOS'u normal Windows'un üstüne kurmuşsun, biçimlendirme yapmayı unutmuşsun. Verilerini yedekle ve RekOS'u format ekranında biçimlendirip tekrar kur.

Geri
Yukarı