Ceza Sebebim Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

byrupi

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Soğutma ve İklimlendirme
Sayın @SypeR

Hatalı bilgilendirmem hangisidir, bunu bilmem gerek. Tekrar aynı hataya düşmemek için.

wvOA5v.png

@son_goku Arkadaşım aldığınız cezanın mesajın alıntısını koymuştur. Ben dışarıdaydım. Bu sebeple şimdi görüyorum cezanızı. Ayrıca lütfen araştırdıktan sonra mesaj atınız. İsterse ramler 6000MHz olsun eğer anakart atıyorum max. 600MHz'e izin veriyorsa o 6000'lik ram mecbur 600'de çalışacak. Ayrıca anakarta göre ram alma devri çoktan bitti. O hikayenin bitmesi gereken zaman DDR2'ye geçildiği zamandı.

Kendinizi savunma mesajı atabilirsiniz diye düşünerek konuyu açık tutuyorum.

Bahsedilen ramin resmi sitesinden baktım ve listede o anakartı göremedim. Var ise bir fotoğraf ile gösterebilir misiniz ? 
@son_goku Arkadaşım aldığınız cezanın mesajın alıntısını koymuştur. Ben dışarıdaydım. Bu sebeple şimdi görüyorum cezanızı. Ayrıca lütfen araştırdıktan sonra mesaj atınız. İsterse ramler 6000MHz olsun eğer anakart atıyorum max. 600MHz'e izin veriyorsa o 6000'lik ram mecbur 600'de çalışacak. Ayrıca anakarta göre ram alma devri çoktan bitti. O hikayenin bitmesi gereken zaman DDR2'ye geçildiği zamandı.

Kendinizi savunma mesajı atabilirsiniz diye düşünerek konuyu açık tutuyorum.

Ne diyorsun arkadaşım anakarta göre ram alma devri bitti mi ? Bu söylediğin GSKILL marka ramler için kesinlikle geçerli değildir. GSKILL marka ramler her anakartta çalışmaz. Adamlar boşuna mı uyumlu olan anakartların listesini yazıyor sürekli ?

Ve ben bu resmi siteye bakarak uyumlu olup olmadığına baktım. Tekrar bakar dönüş yaparım size !

Bende Gtx 650Ti Boost, 750Ti'den biraz daha performanslı dediğim için almıştım. Buna kanıt olarak sitedeki GTX750Ti incelemesini göstersem de işe yaramadı. Geçti gitti önemli değil. Kötü olan bilmemek değil, yanlış bilmek.

Listeye bakmanıza gerek yok. Eğer 1,5V değerine sahipse AMD/INTEL işlemcilerle beraber çalışabilir. Eğer 1,65 ise INTEL işlemcilerle birlikte çalışabilir. Ayrıca dediğim gibi o desteklenen RAM modeli hikaye. Firmalar kendi aralarında anlaşma yaparak atıyorum Asus 50 tane anakart satıyor. Desteklenen ramlerde de Kingston marka ürünler var. Kingstonda işte her 100 modül satışında Asus'a belli bir miktar ödüyor. Bu iş bundan ibarettir. Yani eğer bir ram DDR3 ise tüm DDR3 anakartlarla çalışır. Intel anakartlar 1,65V ramlere kadar destek veriyor. AMD ise 1,5V. Bu kadar yani.

Bakıyorum ama bir türlü o anakartı göremiyorum. Resmi site yazmamış olamaz mı ? Ben mi yanlış bakıyorum ?

TridentX - F3-2133C9D-16GTX - G.SKILL DDR3 Memory 
Listeye bakmanıza gerek yok. Eğer 1,5V değerine sahipse AMD/INTEL işlemcilerle beraber çalışabilir. Eğer 1,65 ise INTEL işlemcilerle birlikte çalışabilir. Ayrıca dediğim gibi o desteklenen RAM modeli hikaye. Firmalar kendi aralarında anlaşma yaparak atıyorum Asus 50 tane anakart satıyor. Desteklenen ramlerde de Kingston marka ürünler var. Kingstonda işte her 100 modül satışında Asus'a belli bir miktar ödüyor. Bu iş bundan ibarettir. Yani eğer bir ram DDR3 ise tüm DDR3 anakartlarla çalışır. Intel anakartlar 1,65V ramlere kadar destek veriyor. AMD ise 1,5V. Bu kadar yani.

Bu açıklama güzel oldu. Bilmediğin şeylerde varmış demek ki. Son cezalardan sonra mesaj sayımı düşürdüm, emin olmadan yazmadım. Ceza vermek yerine bu mesajını bana göndermiş olsaydınız hatamı telafi ederdim.

Burada benim hatam değil, sitenin hatası var. Kusurun büyüğü RAM firmasının güncel olmamasıdır.

Yinede size kızgın değilim. Sadece ceza verilirken biraz daha açıklamalı ve öğretici bir şekilde ceza verin. Varsa yanlış doğrusunuda iletinki bilmeyen bilsin. Bilmeyenler nerede yanlış yaptım demesin. Yanlış bilmesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı