Ceza Sistemi

Cezalandırma Sisteminin Değişmesi Gerektiğini Düşünüyor musunuz ?

• Oy verenlerin toplamı
    2
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BurakUludağ

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Resepsiyonist.
Üyeliğimi yaklaşık 3 ay önce başlattım sitede yeni yeni aktif oluyorum.
Bu cezalandırma sistemi ise kafamı biraz karıştırdı resmen diktatörlük değil mi bu arkadaşlar ?
Türkçe yazım kurallarına dikkat edilmesi tabi ki çok güzel birşey ancak ceza yemeden önce önden ufak bir uyarı gelmesi gerekmez mi ? -de ekini ayrı yazmadığı için forumdan 1 hafta uzaklaştırılan üyeler var ! Veya yasak içerik paylaşımı, örneğin dün karşıma geldi başlıkta intel'in 2 ayrı işlemcisi sorulmuş bir nevi kıyaslama istemiş arkadaşımız bende cpu boss sitesinden bir görüntü paylaştım ve hemen tak diye ceza geldi neymiş cpu boss paylaşmak yasakmış güvenilmezmiş evet fikrinize saygı duyuyorum ancak intel vs intel kıyaslamalarında sitenin verdigi bilgiler genel olarak dogru. Herneyse konumuz bu değil zaten asıl olay ceza sistemi. Ben fotografı paylaşmadan önce cpu boss kullanımının yasak olduğunu nereden bilebilirim. Cezayı yedikten sonra yasak oldugunu ögrendim ve artık paylaşmama kararı aldım. Demek istedigim birisi bu tarz bir içerik paylaştığında cezayı patlatmak yerine şöyle bir uyarı gelebilir. Merhaba yasak içerik paylaştınız tekrarı halinde ceza alacaksınız vs vs.
Bu konu hakkında beni destekleyen benim gibi düşünen bir çok üye olduğuna da eminim.
Umarım yetkili yerlere derdimizi anlatabilmişimdir.
İyi akşamlar herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurallarda her şeyi açık ve anlaşılır bir biçimde anlattığımızı düşünüyoruz. Kuralları okumadığınız sürece bilmediğiniz nedenlerden uyarı almanız gayet doğal. Diğer uyarı sistemini uzun bir süre kullandık ve büyük bir çoğunlukta işe yaramadığına bizzat şahit olduk. Bu yüzden kullanmıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı