Ceza vs Sagopa Kajmer

Müzikler hakkındaki terimleri pek bilmiyorum. Kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinlerim. Ama daha çok Sagopa kajmer dinliyorum. Biraz daha doğuya yakın arka plan(terimini bilmiyorum) müziği kullanması olabilir. Ayrıca bence bazı şarkılarının sözlerinde çok iyi göndermeler var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bence Anadolu rock ve Rap konusunda çok iyi sanatçılara sahibiz.

Müzikler hakkındaki terimleri pek bilmiyorum. Kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinlerim. Ama daha çok Sagopa kajmer dinliyorum. Biraz daha doğuya yakın arka plan(terimini bilmiyorum) müziği kullanması olabilir. Ayrıca bence bazı şarkılarının sözlerinde çok iyi göndermeler var.

En sevdiğim parçasıdır.

Uzun süre rap dileyen birisi olarak hepsini eleştiririm kura çektim sagopa ile başlayacağım;
Sagopanın parçalarında ilk dinlersin bu rap mı dersin çünkü rapı zannedersin ki hızlı ve küfürlü olacak içinde karı kız olacak... Yok rap kültüründe bu olsa da sagopanın tarzı bu değildir. Adamın dediği gibi şarkıları şarap misali eskidikçe değeri arttı bence rapteki en iyi kişileridendir. Yaptığı beatler ile şarkıları tanınır bence parçanın ismini desen aklına gelmez fakat beat duy başlarsın söylemeye ve üstat cezanın med cezir albümünde de yaptı yapacağını.
Gelelim ceza ya;
Dinleyenlerinin ya da rapi bilmeyenlerin kopyala yapıştır yaptığı ceza elektrikçi olarak çalıştı kirada oturdu falan falan olum bu yetenek değil bende kirada oturuyorum ne farkım var cezadan ya da ne farkımız var cezadan dersek ceza fark var der ve rap de başlattığı farkındalık ile yeni çağ aşmıştır. Kimse bilmez cezanın yabancı sanatçılarla parça yaptığını kimse bilmez onun demek istediğini ya da anlamaz. Ceza yeteneğinin yanı sıra yaşadığı toplumu yansıtarak ize savaş olmasın çocuklar ölmesin sloganlarıyla barış çağrısı yapan adamdır ayrıca sert yazar o şarkılarının adı ile bilinir bence. Kim ne derse desin benim gözümde ceza başkadır benim kafadan çünkü neyse gelelim cevaba eğer kim dersen;

Devrik cümleler için afedersiniz.

Cezayı daha çok severim. Özellikle eski ve az bilinen çok kaliteli eserleri var. Sagopa da Türkiye ortalamasının üstünde ancak bana çok hitap eden biri değil. Sagopa deyince aklıma hep arabesk geliyor. Sonra da aklıma ''hiç sevmedim seni, ettiniz rapi de arabesk'' sözü geliyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı