Ceza yememek için ne yapmam lazım?

Moderatörlerden uzak durman gerekiyor. Ayrıca soru işaretini, bir boşluk bırakarak koyman gerekiyor. Bu sabah bu yüzden ceza aldım yine. Moderatör arkadaşlara başarılar diliyorum.
Sizin uyarınız soru eki ile alakalı. Soru işaretiyle değil. Konu sahibinin konusunda da bir hata yok.

İlgili TDK açıklaması:
Noktalama işaretlerinden nokta, virgül, noktalı virgül, iki nokta, üç nokta, soru, ünlem, tırnak, ayraç ve kesme işaretleri ait oldukları kelimelere bitişik olarak yazılır ve kesme dışındaki işaretlerden sonra bir harf boşluğu ara verilir.

Ben ceza yedim kaç gün bilmiyorum. Kısıtlama yedim. Yememem için ne yapmam lazım?
Kurallara uyun, üyelere saygılı davranın. İllaki kaçıracağınız bir şeyler olacak, bu yüzden uyarı yiyeceksiniz. Benim mesela şu anda 11 uyarım var, çok daha fazla uyarısı olup 100 uyarıya dayanan var. İlk aldığınız uyarılar bazı istisnalar hariç 1 saattir.

Moderatörlerden uzak durman gerekiyor. Ayrıca soru işaretini, bir boşluk bırakarak koyman gerekiyor. Bu sabah bu yüzden ceza aldım yine. Moderatör arkadaşlara başarılar diliyorum.
Not: Konuyu bir moderatör düzenlemesine rağmen, soru işaretinin halen yanlış kullanıldığını görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok.
Sadece boşluk değil, soru eki de ayrı yazılmamış, kesme işareti kullanılmış. Ayrıca o mesaj uyarıdan sonra düzeltildi, iftiralara devam ediyorsunuz. Soru işaretinden önce boşluk konulmaz.

1578048635436.png

Son düzenleme:
Son günlerde sağlam moderatörler girdi kadroya ama hala sıkıntılı bir kaç eleman var. Yapacak bir şey yok o ban bir şekilde gelecek. Hiç ceza almayana bu kadar düzgün olamaz bir insan deyip ban atabilirler.

Şu an gene iyi, ben benzer konuyu 4 yıl önce açtığımda bir hafta ban yemiştim. Ki o sebepten, 2 yıl hiç girmedim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı