CF Moto 250NK motorun son hızı normalden düşük

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Öncelikle merhaba. 2. el 3200 Km'de 2021 model CF moto 250 nk aldım. Motorun bakımları yeni yapılmasına rağmen adettendir diye bütün yağını, filtresini vs. değiştirdim ama internetteki videolarda motor 156 - 157 civarı hızlara çıkıyordu ancak ben en fazla 149 görebildim. Motoru aldığım kişi 40 küsur yaşlarında sakin kullanan bir abiydi. Motor da kozmetik olarak bir sıkıntı yoktu motorunu falan da ustalara gösterdim sorun yok dediler. Acaba adam yavaş sürdüğü için motor açılmamış olabilir? Bu arada boyum 187 kilom 90. bununda etkisi olabilir belki diye yazayım dedim. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Rüzgar, yolun eğimi ve pürüzsüzlüğü (sürtünmenin az olması amacıyla) farkı da olabilir. 6 km/s çok bir fark değil.

Rüzgar yoktu aslında. Yol düz sayılırdı. Yol İzmir - İstanbul otoyolu. İzmir'den girip, Manisa yol ayrımından çıkmıştım.

Video da izlediğiniz yol ve eşit rüzgar şartı ile denendiği zaman büyük ihtimal aynı olacaktır. Ayrıca motosikşrt daha önce sürekli sakin kullanıldıysa daha tam açılmamış olabilir. Bir süre yüksek devir kullanılırsa sonuç değişecektir.

Video da izlediğiniz yol ve eşit rüzgar şartı ile denendiği zaman büyük ihtimal aynı olacaktır. Ayrıca motosikşrt daha önce sürekli sakin kullanıldıysa daha tam açılmamış olabilir. Bir süre yüksek devir kullanılırsa sonuç değişecektir.

Hocam daha 1 saat önce bir daha denedim. Yaklaşık 3 saat falan gazladım motorla. Şu an 157 - 158'e dayanıyor rahat şekilde.

o kadar az fark var ki rüzgar bile o kadar fark ettirir. normal duruşta hissetmediniz minik esinti o hızlarda fırtına gibi engeller bir de duruş pozisyonu önemli.
Tavsiyem o kadar yüksek hızlara çıkmayın. ne gerek var.

motor açılmamış olabilir koyduğunuz motor yağından fark edebilir.. zinciri iyi temizleyip yağlamanız gerekebilir. Bunlara ek olarak 149-156 arasında sadece ufak fark var motoru zorlayıp son devirde top speed gitmenin motora zararından başka birşeyi yok.

Geri
Yukarı