CG ile başlanır mı ve ehliyet gereklilikleri nedir?

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben b sınıfı ehliyetimi alalı 40 gün sonra tam 2 yıl olacak.
Aktif araç kullanıyorum ama bir yandan da CG motorlar hoşuma gitmeye başladı.
Bu CG motorların çeşitleri nedir, nasıl sürülür, motor sürmeye bunlarla başlanılır mı, şu anki ehliyetimle sürebilir miyim?
Sorularım bu konuda bunlar. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu CG motorların çeşitleri nedir, nasıl sürülür, motor sürmeye bunlarla başlanılır mı, şu anki ehliyetimle sürebilir miyim?

Şu anki ehliyetine uygun fakat diğer sorularının cevabını bilmiyorum :(

Yani öğrenmek için sürmesini falan CG'yi kesinlikle önermem.

Şu anki ehliyetinle sürebilirsin fakat CG'yi önermem bütçeniz kesinse daha iyi motor önerebilirim.

Teşekkürler.
Vallahi motor sürmekten hatta arkaya binmekten bile çekinirim normalde ama bu CG'lere sardım.
Sürmeyi belki öğrensem diğerlerine de sararım da scooter tipi motorları o sucu motorları falan onları hiç sevmiyorum.
Chopperlar bir de bu CG güzel.
Hiç sürmeyi bilmeyen birisi olarak bana ne önerebilirsiniz?

Şu anki ehliyetine uygun fakat diğer sorularının cevabını bilmiyorum :(

Teşekkürler. Peki ehliyet kursuna gidip 1-2 ders mi ne almak gerekiyormuş. Var mı öyle bir şey?

Teşekkürler.
Vallahi motor sürmekten hatta arkaya binmekten bile çekinirim normalde ama bu CGlere sardım.
Sürmeyi belki öğrensem diğerlerinede sararımda. Scooter tipi motorları o sucu motorları falan onları hiç sevmiyorum.

Hiçbir yakın akrabanızın motorsikleti var mı? Sevdiğiniz türdense onunla deneyebilirsiniz trafiğe kapalı bir ortamda

Teşekkürler.
Vallahi motor sürmekten hatta arkaya binmekten bile çekinirim normalde ama bu cglere sardım.
Sürmeyi belki öğrensem diğerlerinede sararımda. Scooter tipi motorları o sucu motorları falan onları hiç sevmiyorum.

Teşekkürler. Peki ehliyet kursuna gidip 1-2 ders mi ne almak gerekiyormuş var mı öyle bir şey?

Kursa gidip öğrenmekten başka çareniz yok. Fazla zor bir iş değil. Sonra motor alıp tam öğrenince rahat rahat sürebilirsin.

Geri
Yukarı