CGN havuzunda nasıl port açılır?

Sunucunun IP adresini bridge moduna alın ve sunucuya atanan IP adresini yazın.

Olmuyor maalesef sonuç hala aynı Windows makineden XAMPP açıp localhostuma port verdim çalıştı fakat Ubuntu'da çalıştıramıyorum :(
Tamamdır arkadaşlar sorunu çözdüm Ubuntu serverime ngrok yükledim ve şu komutları yürüttüm.

Kod:
ngrok tcp sunucuip:80

Şimdiye kadar saçma sapan portlar denediğim için çalışmadı muhtemelen portu 80'e çekince dış ağa açıldı bağlantı. Yardımcı olan herkese teşekkürler, moderatör arkadaşlar konuyu çözüldü olarak işaretlerse diğer arkadaşlar da faydalanabilir. Tekrar teşekkürler. :)

Son düzenleme:
Olmuyor maalesef sonuç hala aynı Windows makineden XAMPP açıp localhostuma port verdim çalıştı fakat Ubuntu'da çalıştıramıyorum :(
Tamamdır arkadaşlar sorunu çözdüm Ubuntu serverime ngrok yükledim ve şu komutları yürüttüm.

Kod:
ngrok tcp sunucuip:80

Şimdiye kadar saçma sapan portlar denediğim için çalışmadı muhtemelen portu 80'e çekince dış ağa açıldı bağlantı. Yardımcı olan herkese teşekkürler, moderatör arkadaşlar konuyu çözüldü olarak işaretlerse diğer arkadaşlar da faydalanabilir. Tekrar teşekkürler. :)
Saçma portları denediğinizden olduğunu sanmıyorum. Mantıken açtığınız portu listen eden bir uygulama çalışmıyorsa tabii ki işe yaramaz. Önce uygulamayı o portta çalışmaya ayarlayın sonrasında ngrok ile o portu açın böylece sorun olmayacaktır :)
Sorun çözüldüğüne sevindim. Ek bilgi olarak; ayrıyeten porta direkt olarak domain vs. bağlamak isterseniz ngrok'a ücret ödemeniz gerekiyor ama bunun yerine google cloud ile trial hesabı açarak port forwarding yaparsanız ücretsiz şekilde işlerinizi halledebilirsiniz.

Saçma portları denediğinizden olduğunu sanmıyorum. Mantıken açtığınız portu listen eden bir uygulama çalışmıyorsa tabii ki işe yaramaz. Önce uygulamayı o portta çalışmaya ayarlayın sonrasında ngrok ile o portu açın böylece sorun olmayacaktır :)
sorun çözüldüğüne sevindim. Ek bilgi olarak; ayrıyeten porta direkt olarak domain vs. bağlamak isterseniz Ngrok'a ücret ödemeniz gerekiyor ama bunun yerine Google Cloud ile trial hesabı açarak port forwarding yaparsanız ücretsiz şekilde işlerinizi halledebilirsiniz.

Evet maalesef ücret istiyor. Bu sorunu freenomdan ücretsiz domain alıp 301 yönlendirmesi yaptıktan sonra, sunucuda çalışan Cloud uygulamasının, Config ayarlarında ngroktan aldığım adresi tanıttım öyle çözdüm. 😆
Mantıken Google'a; verdigimdomain.com yazınca 301 yönlendirmesiyle ngrok un verdiği 0.tcp.ngrok.io lu domaine yönlendiriyor ve sunucuya ulaşıyorum. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı