CGN Havuzunda Olup Olmadığımı Nasıl Anlayabilirim?

Agnes

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, CGN havuzunda olup olmadığımı nasıl anlayacağım konusunda bana yardımcı olur musunuz?

CGN havuzunda olduğunuzu anlamanın tek bir yolu var. Modem üzerinde gözüken IP ile, internet üzerinden çıkış yaptığınız yani sorgulama sitelerinde çıkan IP'yi karşılaştırın. Aynı değil ise, siz de CGN ağındasınız.

Modem arayüzündeki IP derken, hangisi hatırlamıyorum ama WAN veya LAN sekmesine girdiğinizde bir bilgi arayüzü var onun içinde olması gerekli. Benimk IP adresim modem araryüzümde 10.x.x.x diye gözüken internette IP adresi sorgulama sitelerinde 170.x.x.x gözüküyordu böyle anlamıştım.

Modem deki İP ile internetdeki İP farklı ise CGN havuzundasin. İP bloğunu değiştirmek istiyorum diyerek talep oluşturabilirsin. 100..... İle başlaya. İP lerden uzak dur.

Modem deki İP ile internetdeki İP farklı ise CGN havuzundasin. İP bloğunu değiştirmek istiyorum diyerek talep oluşturabilirsin. 100..... İle başlaya. İP lerden uzak dur.
Maalesef öyle başlıyor :( Müşteri hizmetlerini arayıp beni CGN havuzundan çıkarın dediğim zaman neden diye sorarsa ne diyebilirim ?

Modem arayüzünde yer alan IP ile sitedeki farklı ise CGN havuzundasın.

CGN havuzu ping yapıyor ise modemi kapat aç farklı havuza düşersen sorun çözülür. Farklı havuza erişmene rağmen sorun düzelmiyor ise arıza kaydı aç, kablolara bir baksınlar. Özellikle iç tesisata baksınlar.
...güvenlik kamerama erişemiyorum dersin.
O numara artık işe yaramıyor, 25₺'ye sabit IP hizmeti alın diyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı